Інформаційний випуск 10

Інформаційний листок № 10

народного депутата України Тищенка Олега Івановича

на  окрузі № 91 (м. Біла Церква; Білоцерківський район; Таращанський район)

Член фракції «БЮТ – «Батьківщина» у Верховній Раді України, член партії «ВО «Батьківщина», член комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.

Прийоми громадян проводяться за адресою:

м. Київ, вул. Турівська, 13, каб. 101-в.

(попередній запис за телефонами: (044) 527-70-69).

Адреса для листування: 04080, м. Київ, вул.Турівська, 15.

Також працює «Гаряча лінія» партії «ВО «Батьківщина»: 0-800-50-40-40 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України).

Працює пересувна громадська приймальня на базі мікроавтобуса, що здатна виїхати у будь-який віддалений населений пункт, в тому числі дістатися громадянина, у якого є проблеми з пересуванням (інваліди, хворі, люди похилого віку, нужденні тощо)

Шановні виборці!

Прийміть мої найщиріші вітання

з Новим роком та Різдвом Христовим!

Бажаю, щоб святковий настрій супроводжував Вас упродовж усього наступного року,

а доля була щедрою на здоров‘я, щастя, вірних друзів та успіх!

Нехай Ваші душі зігріває тепло родинних домівок, а світло Віфлеємської зорі

вказує   правильний життєвий шлях!

 

 

 

1. Депутатські звернення та запити НДУ Тищенка О.І.

Шановні виборці! Нагадую вам, що однією з основних форм  депутатського реагування на особисті проблеми громадян та загальні територіальних громад є депутатські запити та звернення.

Тому продовжую ознайомлювати вас з реагуваннями народного депутата України Тищенка Олега Івановича на звернення громадян та відповіді інстанцій, до яких вони були адресовані.

Одним із найболючіших на сьогодні питань я вважаю невиплату надбавок до пенсій пільговим категоріям громадян, передбачених законодавством України та призначених за рішенням суду.

Тому, 23 листопада на ім'я Генерального прокурора України та Міністра внутрішніх справ України (в копії Президенту України) мною були направлені повідомлення про злочин щодо перевищення службових повноважень та умисного перешкоджання виконанню судових рішень Прем’єр-міністром України Азаровим Миколою Яновичем та посадовими особами Пенсійного фонду України.

Суть повідомлень полягала у наступному:

"До мене як до народного депутата України неодноразово зверталися громадяни України постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи та інші пільгові категорії громадян зі скаргами на дії посадових осіб управління Пенсійного фонду України щодо не виплати їм, починаючи з жовтня 2011 року надбавок до пенсій, передбачених чинним законодавствам України та призначених за рішенням суду.

Прошу Вас у встановленому законом порядку порушити кримінальну справу проти Прем’єр-міністра України Азарова Миколи Яновича та посадових осіб Пенсійного фонду України за ознаками вчиненого ними злочину передбаченого ч. 1 ст. 365 Кримінального кодексу України по факту перевищення влади та службових повноважень, тобто умисне вчинення службовими особами дій, які явно виходять за межі наданих їм прав та повноважень, що завдали  істотної  шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян та ст. 382 за умисне  невиконання  вироку (рішення, ухвали, постанови) суду, що набрали законної сили, а також за перешкоджання їх виконанню.

Ознаки злочину виявилися у невиплаті гарантованих законодавством надбавок до пенсій громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорій  "Діти війни" тощо, відповідно до виданої Азаровим М.Я протизаконної Постанови від 06.07.2011 р. N 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету".

Принагідно нагадую, що під час проведення Дня Уряду 18.11.11 р. у Верховній Раді України Прем'єр-міністр Азаров М. Я. особисто підтвердив здійснення ним і Урядом України вищезазначених дій.

Зважаючи на зазначене, прошу перевірити обставини вчинення злочинних дій згаданими посадовими особами та притягнути їх до відповідальності, передбаченої вищезазначеними статтями Закону".

  • Що ж, почекаємо на відповідь і побачимо, чи вбачають наші правоохоронні органи явні ознаки злочину посадових осіб по відношенню до громадян України?

 

Крім того, на ім'я Прем’єр-міністра України Азарова М. Я. направлено моє депутатське звернення теж з питання невиплат пенсій та ствердження Уряду в відсутності коштів у Пенсійному фонді:

"Відповідно до інформації, викладеної в Інтернет виданні всеукраїнського загальнополітичного тижневика "Персонал" № 52 (405) 29.12.10-05.01.11, зазначено, що фактично гроші від продажу парникових квот за Кіотським протоколом держава-одержувач може витратити, крім цільового направлення, а саме: на висадження дерев або субсидування населення щодо недопущення вирубки дерев ще й на соціальні потреби.

Саме з цих міркувань екс-прем’єр-міністр України Тимошенко Ю.В. у 2009 році, незважаючи на наслідки світової кризи та в умовах дефіциту у Пенсійному фонді, винайшла можливість не припиняти виплати пенсій пільговим категоріям громадян.

Хочу також зазначити, що дії екс-прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. підпадають під визначення заходів в умовах крайньої необхідності. Так, відповідно до ст. 39 Кримінального кодексу України не є злочином заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам у стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що безпосередньо  загрожує особі чи охоронюваним законом правам цієї людини або інших осіб, а також суспільним інтересам чи інтересам держави, якщо цю небезпеку в даній обстановці не можна було усунути іншими засобами і якщо при цьому не було допущено перевищення меж крайньої необхідності.

З огляду на вищезазначене виникає питання: чому нинішній уряд не використає такої ж можливості та не забезпечить громадянам – пенсіонерам пільгових категорій виплати заслужених та законних пенсій?

Крім того, прошу надати інформацію щодо використаних коштів, які отримані Україною в рамках Кіотського протоколу за 2010-2011 роки".

  • Відповідно до ст. 16 Закону України "Про статус народного депутата України" орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані протягом 10 днів з моменту одержання депутатського звернення розглянути його та надати письмову відповідь. В окремих випадках термін виконання може бути продовжений, але не може перевищувати 30 днів.

Тому сподіваюсь, що на момент виходу наступного інформаційного листка народного депутата України Тищенка О.І. ми вже зможемо ознайомитися з відповідями на питання, порушені у повідомленні та зверненні та проаналізувати їх.

2. Корисна інформація:

2.1. До уваги платників податків!

Працюють консультаційні центри з роз'яснення норм Податкового кодексу України

 

Для роз'яснення норм Податкового кодексу України та практичного його застосування у кожному органі державної податкової служби створено постійно діючі консультаційні центри. Такі самі центри працюють в обласних державних адміністраціях, інших державних органах, на ринках.

На рівні ДПА України також забезпечено функціонування консультаційного центру (тел. 0-800-501-007).

Послуги надаються з 8.00 до 20.00 (дзвінки зі стаціонарних телефонів – безкоштовно).

Також ви можете особисто звернутися до консультаційних центрів ДПІ за місцем вашого проживання (реєстрації) для отримання відповіді провідних фахівців з питань практичного застосування Податкового кодексу. З метою уникнення черг та створення сприятливих умов для обслуговування платників податків передбачено, що консультаційні центри працюватимуть у вихідні дні та вечірні години.

 

Київська область

м. Київ , вул. Народного ополчення, 5-а

(044) 200-37-59

м. Тараща та

Таращанський район

 

 

м. Тараща, вул. Шевченка, 28

 

(04566) 5-41-53

м. Біла Церква та Білоцерківський район

 

м. Біла Церква, 50 років Перемоги, 12

(04563) 9-10-53

За інформацією Департаменту  масово-роз'яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА України

2.2. Особливості посвідчення договору дарування нерухомого майна.

У системі цивільно-правових договорів існує такий вид договірної конструкції, який опосередковує передачу майна у власність, а момент виникнення цього найбільш повного речового права у набувача визначається за правилом, яке також відрізняється від загальних положень про момент набуття права власності за договором. Ця конструкція має назву - договір дарування.

Договір дарування своїми витоками сягає Давньоримських часів.

Разом з поступовим зародженням в Україні цивільних правовідносин широко розвинувся і набув важливості договір дарування.

Дарування є вельми складним та неоднозначним правовим інститутом зобов’язального права.

Договір дарування належить до безоплатних правочинів, за умовами якого обдаровуваний не має перед дарувальником будь-якого зобов’язання матеріального характеру.

Істотною умовою договору дарування є його предмет.

Предметом договору дарування можуть бути, зокрема, нерухомі речі.

До нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Відповідно до статті 182 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Важливим аспектом договору дарування, як загалом i будь-якого iншого договору, є питання форми його укладення.

За формою договір дарування може укладатись в усній, письмовій та нотаріально посвідчуватись.

Особливий порядок передбачений щодо дарування нерухомих речей. Так, відповідно до частини другої статті 719 Цивільного кодексу України договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

При посвідченні договору дарування нотаріус встановлює особу учасників цивільних відносин, які звернулися за вчиненням нотаріальної дії, та визначається обсяг їх цивільної дієздатності.

При перевірці цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи нотаріус зобов’язаний ознайомитися з установчими документами, свідоцтвом про державну реєстрацію і витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців цієї юридичної особи і перевірити, чи відповідає нотаріальна дія, яка вчиняється, обсягу її цивільної правоздатності та дієздатності.

Особливою рисою посвідчення договору дарування між юридичними особами є те, що нотаріус перевіряє, чи передбачено установчими документами право дарувальника здійснювати дарування.

Договір дарування посвідчується за умови подання документів, що підтверджують право власності на майно, що відчужується.

Крім того, при посвідченні договору дарування жилого будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна нотаріусом перевіряється відсутність заборони відчуження або арешту майна.

Особливий характер має посвідчення договору дарування земельної ділянки.

Відповідно до статті 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується, зокрема, договором дарування.

При набутті права власності на земельну ділянку, зокрема, на підставі договору дарування державний акт на право власності на земельну ділянку, долучається до документа, на підставі якого відбувся перехід права власності на земельну ділянку.

На державному акті про право власності на земельну ділянку нотаріус, який посвідчує договір дарування, та орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень, робить відмітку про відчуження земельної ділянки із зазначенням документа, на підставі якого відбулося відчуження.

Порядок здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2009 року № 439.

Відчуження частини земельної ділянки з виділенням її в окрему земельну ділянку здійснюється після отримання її власником державного акта, що посвідчує право власності на сформовану нову земельну ділянку.

Водночас слід зазначити, що при укладенні договорів дарування нерухомості необхідно дотримуватись спеціальних правил при даруванні майна, що є спільною власністю (майно подружжя, набуте ними під час шлюбу). Відповідно до частини другої статті 369 Цивільного кодексу України розпоряджання таким майном здійснюється лише за згодою всіх співвласників. Така згода, у випадку вчинення правочину шляхом дарування нерухомого майна щодо розпорядження спільним майном має бути висловлена письмово і нотаріально посвідчена (стаття 65 Сімейного кодексу України).

Якщо у згоді на відчуження спільного майна вказано, кому персонально (прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи, найменування юридичної особи) він погоджується подарувати спільно набуте майно, чи інші умови укладення договору, нотаріус при посвідченні такого договору зобов’язаний перевірити додержання умов, зазначених у такій згоді.

Розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу.

При цьому також слід врахувати положення Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, що затверджена наказом Міністерства юстиції України від 3 березня 2004 року за № 20/5. Відповідно до пункту 173 зазначеної Інструкції укладання одним із подружжя зі сторонньою особою, зокрема, договору дарування щодо своєї частки у спільній сумісній власності, можливе лише за умови її визначення та виділу в натурі або визначення порядку користування майном згідно з вимогами статті 67 Сімейного кодексу України.

Виникнення права власності на дарунок у обдаровуваної особи відбувається в момент прийняття нею дарунку.

За інформацією спеціалістів відділу методично-правового забезпечення Департаменту нотаріату, фінансового моніторингу юридичних послуг та реєстрації адвокатських об’єднань Міністерства юстиції України

3. Різне.

Традиційно в Україні склались деякі звичаї щодо святкування Дня Святого Миколая.

Святий Миколай-Чудотворець, архієпископ Мирлікійський належить до найвизначніших святих християнської церкви. Його люблять і вшановують на Заході та Сході. З особливим нетерпінням чекають на день пам'яті святителя діти - бо для них то означає веселе свято й подарунки.

Гарною традицією для народного депутата України Олега Івановича Тищенка стало піклування про багатодітні родини: родину Нікуліних, в який виховуються 8 дітей (с.Сухоліси, Білоцерківського району), родину Платонових, 6 дітей (с. Фесюри, Білоцерківського району), родину Марин, 8 дітей (м.Тараща), родину Кулаківських, 12 дітей (м.Тараща) та родину Пашинських, 14 дітей (м. Бровари).

Ось і цього року, за ініціативи Олега Івановича, його пересувна громадська приймальня 19 грудня завітала в гості до цих родин, щоб привітати зі святом та передати подарунки, придбані за його сприянням.

Першою була родина Платонових, яка проживає в віддаленому куточку Білоцерківського району в  с. Фесюри.  Всі діти отримали солодкі подарунки та дитячі речі.

Дуже гостинно зустріли громадську приймальню народного депутата і в сім’ї Нікуліних.

Давньою мрією старших дітей цієї родини був комп’ютер. Саме його вони і отримали від Олега Івановича.  Також кожен маленький член родини отримав по солодкому подаруночку.

Наступними, на шляху пересувної громадської приймальні була мальовнича Тараща. Тут також дуже добре знають Олега Івановича по його добрим справам.

Діти сім’ї Марин з радістю отримали солодощі та дитячі речі.

А самій великій сім’ї в Білоцерківському районі - Кулаківських, в якій виховується 12 діток було подаровано одяг, солодощі , книжки та канцелярське приладдя, яке так необхідне для розвитку та навчання дітей.

Також пересувна громадська приймальня відвідала багатодітну родину в м. Бровари – Пашинських, в якій виховується 14 дітей. Діти отримали у подарунок солодощі та одяг.

Всі сім’ї, які відвідала пересувна громадська приймальня, були приємно вражені турботою народного депутата України Тищенка Олега Івановича. Батьки передавали слова вдячності та привітання з новорічними святами.

 

У наступному випуску ми проінформуємо вас про:

1. Чергові депутатські реагування НДУ Тищенка О.І. на звернення громадян.

2. Реакцію влади на депутатські звернення та запити НДУ Тищенка О.І.

3. Корисна інформація.

4. Різне.

Будь ласка, слідкуйте за перебігом подій у чергових випусках Інформаційного листка

народного депутата України Тищенка Олега Івановича.

 

Біографія

Статистика