Інформаційний випуск 11

Інформаційний листок № 11

народного депутата України Тищенка Олега Івановича

на  окрузі № 91 (м. Біла Церква; Білоцерківський район; Таращанський район)

Член фракції «БЮТ – Батьківщина» у  Верховній Раді України, член партії «ВО «Батьківщина», член комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.

Прийоми громадян проводяться за адресою:

м. Київ, вул. Турівська, 13, каб. 101-в.

(попередній запис за телефонами: (044) 527-70-69).

Адреса для листування: 04080,

м. Київ, вул.Турівська, 15;

Також працює «Гаряча лінія» партії                          «ВО «Батьківщина»: 0-800-50-40-40 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України).

Працює пересувна громадська приймальня на базі мікроавтобуса, що здатна виїхати у будь-який віддалений населений пункт, в тому числі дістатися громадянина, у якого є проблеми з пересуванням (інваліди, хворі, люди похилого віку, нужденні тощо)

  1. 1. Депутатська діяльність НДУ Тищенка О.І.

1.1.Заходи  проведені НДУ Тищенком О.І. з нагоди Новорічних свят у Білоцерківському районі Київської області

За сприянням НДУ Тищенка О.І. та у співпраці із благодійним фондом «Від серця до серця» Узинській гімназії Білоцерківського району було вручено у подарунок з нагоди Новорічних та Різдвяних свят 12 шкільних парт та вручено подарунок (продуктовий набір) сироті, учню 5-го класу гімназії.

Крім того, у м. Тараща дітям багатодітних родин  (8 дітей та 12 дітей) було вручено подарунки, продуктові набори та набори для розвитку дітей.

Також за підтримки благодійного фонду «Серце Батьківщини» було вручено: Білоцерківській районній лікарні ліки - (Ензибене – 1 ящик, Аналергін – 2 ящики, Кандібене – 1 ящик, Лактив-ратиофарм – 3 ящики). Таращанській центральній районній лікарні - лікарські засоби (Аналергін – 2 ящики, Лактив ратіофарм – 8 ящиків, Ензібене – 1 ящик) та Броварській районній лікарні - (Аналергін – 2 ящики, Кандібене – 1 ящик, Лактив-ратиофарм – 3 ящики).

Традиційно вручені іменні стипендії НДУ Тищенка О.І. 4 кращим учням м. Біла Церква та Білоцерківського району (2 000 грн.).

1.2. Законотворча діяльність

Інформуємо Вас, що відповідно ст. 12  Закону України "Про статус народного депутата України" народним депутатом України Тищенком О.І. протягом 2009 та 2012 року зареєстровано у Верховній Раді України 15 проектів Законів України та внесено пропозиції та поправки до 7 проектів Законів України (про деякі з них вас було повідомлено у інформаційному листі № 2 та № 5). Протягом грудня 2011 та січня 2012 року було зареєстровано три авторських проектів Законів, а саме:

1)  Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України(щодо розташування засобів зовнішньої реклами та забезпечення безпеки дорожнього руху)" р.№ 9658 від 29.12.11

Положення, зазначені у проекті дозволять суттєво збільшити надходження коштів до місцевих бюджетів від оплачених зборів за видачу дозволів на розміщення засобів зовнішньої реклами та вжити додаткових заходів за цей рахунок щодо підвищення безпеки дорожнього руху на міжміських автошляхах, та виконати у повному обсязі вимоги відповідного законодавства України. Крім того, заборона розміщення засобів зовнішньої реклами на відстані менш ніж 20 метрів від краю проїжджої частини автомобільних доріг та над їхньою поверхнею дозволять значно підвищити безпеку дорожнього руху, що в свою чергу сприятиме зменшенню дорожньо-транспортних пригод.

В цілому зазначений проект Закону  дозволить зберегти людські життя та забезпечити додаткові надходження до місцевих бюджетів.

2) Проект  Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння працевлаштуванню студентів та випускників вищих навчальних закладів" р.№ 9658 від 29.12.11

Проблема працевлаштування молоді є однією з найгостріших у державі. Більша частина випускників після закінчення навчальних закладів не мають інформаційної підтримки, не володіють стратегією та тактикою (або механізмами) пошуку роботи. У зв’язку із проблемою працевлаштування випускників після закінчення вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації 16,2% населення України є непрацевлаштованим. Рівень зайнятості серед осіб у віці 25-29 років в середньому по Україні становить 72,0%. Серед осіб у віці 15-24 роки зайнятим є лише кожен третій громадянин України.

Тому, одним із способів вирішення проблеми працевлаштування студентів та випускників вищих навчальних закладів є створення структурних підрозділів сприяння працевлаштуванню у закладах вищої освіти, основним напрямком дільності яких буде налагодження зв’язків між студентами та випускниками, з однієї сторони, і роботодавцями – з іншої, проведення інформаційно-просвітницької, навчально-тренінгової та консультаційної роботи, створення бази даних студентів і випускників та накопичення банку потенційних роботодавців.

Прийняття та реалізація зазначеного проекту Закону слугуватиме важливим кроком на шляху адаптації системи освіти України до провідних міжнародних стандартів та інтеграції України до Європейського співтовариства, а також зробить можливими:

  1. Ефективне планування працевлаштування студентами та випускниками вищих навчальних закладів;
  2. Становлення та розвиток співпраці вищих навчальних закладів з організаціями роботодавців на основі запровадження системи зворотного зв’язку між підприємствами, установами та організаціями (роботодавцями) і вищими навчальними закладами для отримання об’єктивної оцінки якості фахової підготовки та доборі висококваліфікованих співробітників;
  3. Налагодження зв’язків з центрами зайнятості і органами місцевого самоврядування з метою визначення стратегій розвитку ринку праці окремих регіонів і оптимального  узгодження реальних потреб ринку праці та ринку освітніх послуг;
  4. Суттєве зменшення рівня безробіття серед молоді, в тому числі з фізичними обмеженнями, та сприяння їхній соціальній адаптації.

3) Проект Закону України «Про ідентифікацію людини шляхом дактилоскопії»              р. № 9732 від 18.01.12

Прийняття проекту Закону дозволить:

-         системно на законодавчому рівні врегулювати порядок проведення дактилоскопії та обробки дактилоскопічної інформації;

-         визначити категорії осіб, для яких дактилоскопія проводиться обов’язково;

-         встановити порядок дактилоскопії за добровільною згодою особи;

-         створити єдиний реєстр дактилоскопічних даних та порядок внесення до нього відомостей та використання дактилоскопічної інформації за умов збереження конфіденційності;

-         суттєво підвищити ефективність боротьби зі злочинністю, в тому числі з корупцією, а також попередження, розслідування та розкриття злочинів;

-         об’єктивно встановлювати особу людини;

-         розшукувати людей та здійснювати їхню ідентифікацію, зокрема бездомних громадян, безпритульних дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; осіб, підозрюваних в бродяжництві та інших соціально проблемних верств населення.

2. Чергові депутатські реагування НДУ Тищенка О.І. на звернення громадян

Шановні виборці! Нагадую вам, що однією з основних форм  депутатського реагування на особисті проблеми громадян та загальні територіальних громад є депутатські запити та звернення.

Маю нагадати Вам, що у попередньому інформаційному листі мною були наведені два мої депутатські звернення щодо невиплат надбавок до пенсій пільговим категоріям громадян, передбачених законодавством України та призначених за рішенням суду та ствердження Уряду про відсутності коштів у Пенсійному фонді.

Продовжую ознайомлювати Вас з реагуваннями відповідних інстанцій, до яких вони були адресовані.

1. Перше звернення було надіслане на ім'я Генерального прокурора України та Міністра внутрішніх справ України (в копії Президенту України) щодо перевищення службових повноважень та умисного перешкоджання виконанню судових рішень Прем’єр-міністром України Азаровим Миколою Яновичем та посадовими особами Пенсійного фонду України.

Чесно кажучи, отримана відповідь мене не здивувала.

У передвиборчих гаслах наші нинішні представники влади обіцяли нам, громадянам "веселкові"перспективи, а насправді, що ми маємо?

Влада та Уряд не тільки ні чого не роблять для поліпшення життя та соціального захисту громадян,  а навпаки, звужують обсяги існуючих прав і свобод громадян, порушуючи ст. 22 Конституції України.

У відповіді Генеральної прокуратури йдеться про направлення мого депутатського звернення до Кабінету міністрів України та Державної виконавчої служби України, які повинні повідомити мене про прийняте рішення. Крім того, Генеральна прокуратура не може порушити кримінальні справи, так як у неї недостатньо даних, які вказували на ознаки злочину посадовців. Дивно, але громадян, які не отримують свої чесно зароблені пільги, мільйони.

Свого часу, Державна виконавча служба у своїй відповіді зазначила, що у 2010 році за результатами проведеного у Кабінеті Міністрів України засідання, забов"язало Міністерство юстиції України вжити заходів щодо унеможливлення накладання державною виконавчою службою арештів на рахунки органів праці та соціального захисту, на яких знаходяться кошти, передбачені для виконання Державних програм соціального захисту.

  • Зважаючи на вищезазначене, інформую Вас, що у Державному бюджеті України на 2012 рік так і не передбачені достатні обсяги на виплату заборгованості по згаданим вище надбавкам до пенсій пільговим категоріям громадян.

2. На друге моє депутатське звернення на ім'я Прем’єр-міністра України Азарова М. Я. щодо можливості виплат пенсій за рахунок грошей від продажу парникових квот за Кіотським протоколом, як це було зроблено урядом Тимошенко Ю.В. у 2009 році, коли в умовах світової кризи та дефіциту коштів у пенсійному фонді була винайдена можливість не припиняти виплати пенсій пільговим категоріям громадян, отримана не менш дивна відповідь від Міністерства екології та природних ресурсів України про можливість використання коштів тільки за цільовим призначенням, які можуть бути спрямовані виключно на проекти екологічних інвестицій і жодного слова про питання реалізації конституційних прав громадян.

2. Діяльність фракції «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді

За сприянням та безпосередньої участі народного депутата України Тищенка О.І. та депутатів Білоцерківської міської ради від фракції «ВО «Батьківщина» 10.11.11 р. в СЗОШ № 1 м. Біла Церква відбулась презентація книги  «Біля витоків Незалежності». У презентації книги також взяли участь автор ідеї і керівник проекту Арсеній Пушкаренко, 1-ий заступник голови Молодіжного Руху Києва Денис Тарасов.

26.11.11 в місті Біла Церква за участю депутатів від фракції Батьківщина у Білоцерківській міській раді було проведено ряд заходів з нагоди Дня вшанування пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні.

Крім того, делегація від Білоцерківської міської організації політичної партії «ВО «Батьківщина» та фракція «ВО «Батьківщина» провела аналогічні заходи у м. Києві щоб вшанувати пам‘ять жертв Голодомору 1932-33 років та помолитися за невинно загублені душі.

01.12.2011 р. в приміщені бібліотеки № 8 м. Біла Церква відбудулися заходи до Міжнародного дня інвалідів за  участю депутатів фракції «ВО «Батьківщина».

07.12.11 в м. Біла Церква відбулися урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування.  У заході взяли участь депутати від фракції "Батьківщина" у Білоцерківській міській раді.

23.12.11 в м. Біла Церква відбулося урочисте відкриття міської Новорічної ялинки.  В заході взяли участь депутати Білоцерківської міської ради від фракції «Батьківщина»

На дев’ятій сесії Білоцерківської міської ради VI скликання  від 25 травня  2011 року  фракція «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді підтримала всі соціально - суспільні важливі проекти рішення.

Фракція «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді голосувала проти прийняття рішення проекту «Про припинення діяльності комунальних підприємств Білоцерківської міської ради житлово – експлуатаційних контор № 2,4,5,8 № 198-09-VI.

За ініціативою депутатів фракції «Батьківщина» Білоцерківської міської ради, розглянувши інформацію робочої групи з перевірки обґрунтування тарифів на житлово-комунальні послуги, Білоцерківська міська рада вирішила:

Внести зміни до рішення  виконавчого комітету Білоцерківської  міської ради № 178 від 26.04. 2011 року «Про тарифи  на житлово - комунальні послуги»:

У зазначеному рішенні передбачається:

- Житлово-експлуатаційним організаціям комунальної власності виключити із структури тарифу послугу на періодичну повірку, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води,  у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки та при необхідності здійснити необхідні перерахунки за період з 01.06.2011 року.

-  Власники приміщень (споживачі) мають право на включення послуги в структуру тарифу на послуги з  утримання будинків і споруд  та прибудинкової території на періодичну  повірку, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води,  у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки при умові подання ними письмової заяви до житлово-експлуатаційної організації по кожному приміщенню окремо.

Житлово-експлуатаційні організації після отримання відповідної заяви від власника приміщень (споживача)  зобов’язані включити послугу в структуру  тарифу на послуги з  утримання будинків і споруд  та прибудинкової території та при оплаті послуги, виконати її у встановлений термін.

Затверджені заходи щодо посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг, а саме:

- забезпечення своєчасного надання населенню житлових субсидій за спрощеним порядком;

-  вжиття організаційних заходів по проведенню широкої роз’яснювальної роботи серед населення щодо тарифної політики;

- забезпечення безумовне виконання підпорядкованими житлово-експлуатаційними організаціями вимог нормативних документів щодо укладення типових договорів із споживачами по наданню житлово-комунальних послуг;

- забезпечення надання консультаційних послуг та організаційну допомогу  жителям будинків, які виявили бажання створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку;

- забезпечення контролю за якістю житлово-комунальних послуг та запровадити спрощений механізм перерахунку за ненадані або неякісні послуги;

- забезпечення щоквартального звіту житлово-експлуатаційних організацій перед споживачами, про виконання робіт та надання послуг по будинкам.

- передбачити кошти на часткову компенсацію малозахищеним верствам населення на оплату житлово-комунальних послуг та кошти на капітальний ремонт будинків, в яких планується створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Фракція «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді підтримала також проект рішення  від 18 серпня 2011 року № 266-11-VІ «Про визначення місць, вільних від продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів на території міста Біла Церква».

Фракція «Батьківщина» Білоцерківської міської ради не голосувала за :

- Проект рішення «Про затвердження Плану заходів щодо передачі в концесію цілісного майнового комплексу комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківводоканал» № 317-12-VІ».

- Проект рішення «Про внесення змін та доповнень в Плану заходів щодо передачі в концесію цілісного майнового комплексу комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Білоцерківводоканал».

- За  бюджет м. Біла Церква на 2012 рік з дефіцитом 62 млн. грн., що тягне за собою не виплату заробітної плати бюджетникам міста та проплати бюджетними установами за комунальні послуги листопад, грудень 2012 р.

Фракція «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді підтримує всі проекти рішення, які наповнюють бюджет міста Білої Церкви.

Крім того, два рази на тиждень помічник-консультант Народного депутата України Малюк Володимир Васильович проводить прийом громадян, які звертаються з питанням до Народного депутата України Тищенка Олега Івановича, за адресою: вул. Леся Курбаса, 3 м. (4 поверх), тел. для довідок (04563) 52601.

Робота фракції «ВО «Батьківщина» Білоцерківської районної ради

З  вересня по грудень членами фракції  «Батьківщина» Білоцерківської районної ради проводилася наступна робота:

Члени фракції «ВО «Батьківщина» брали участь в засіданнях 3 сесій  Білоцерківської районної ради, в обласних та районних заходах.

Проведено 2 засідання фракції, на яких розглядалися питання,  що виносилися на засідання сесій Білоцерківської районної ради.

Також члени фракції брали активну участь в засіданнях постійних депутатських комісій, яких було проведено 3.

З метою вирішення проблем жителів Білоцерківського району членами фракції проведено 12 виїзних прийомів в населених пунктах району. На прийомах  піднімалися питання щодо виплати пенсій, земельні питання, та питання щодо надання матеріальної допомоги на ремонт житла та ін.

Під час прийомів депутати давали роз'яснення щодо політичної ситуації в країні.

За цей період з депутатського фонду членами фракції надано матеріальної допомоги на суму  4 тис. грн.

З нагоди  Новорічних свят, для привітання ветеранів ВВВ та багатодітних сімей Білоцерківського району, членами фракції було надано 3 тис. грн.

3. Корисна інформація:

З 1 січня 2012 року вступило в дію Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Платниками цього податку є фізичні та юридичні особи. У разі перебування об’єкта житлової нерухомості у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожен з власників.

Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в наступних розмірах:

- за 1 кв метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості: для квартир, площа яких не перевищує 240 кв метрів, та житлових будинків, площа яких не перевищує 500 кв метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- для квартир, площа яких перевищує 240 кв метрів, та житлових будинків, площа яких перевищує 500 кв метрів, ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є місцевим податком, який зараховується до міського бюджету.

Не є об’єктом оподаткування: Об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності). Будівлі дитячих будинків сімейного типу. Садовий або дачний будинок (але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку). Об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей (але не більше одного такого об’єкта на сім’ю), гуртожитки.

Мешканці квартир, площа яких не перевищує норми у 40 квадратних метрів на людину, податком на нерухомість обкладатися не будуть.

Що стосується сільської місцевості, то якщо будинок до 200 кв. м, то власник нічого не платите. А якщо більше – 10 грн. за кожен метр раз на рік.

Щодо оподаткування дачних споруд то власники шести соток з будиночком п’ять на шість метрів не платять взагалі нічого. Тобто дачний будиночок 30 кв. м на присадибній ділянці не можна додати до 120 квадратних метрів квартири і оподаткувати.

У наступному випуску ми проінформуємо Вас про:

1. Чергові депутатські реагування НДУ Тищенка О.І. на звернення громадян.

2. Реакція влади на депутатські звернення та запити НДУ Тищенка О.І.

3. Корисна інформація.

4. Різне.

Будь ласка, слідкуйте за перебігом подій у чергових випусках Інформаційного листка

народного депутата України Тищенка Олега Івановича.

Відповідальний за випуск НДУ Тищенко О.І. Наклад 6 000 примірників. Розповсюджується безкоштовно.

 

Біографія

Статистика