Інформаційний листок 5

Інформаційний листок № 5

народного депутата України Тищенка Олега Івановича

на  окрузі № 91 (м. Біла Церква; Білоцерківський район; Таращанський район)

Член фракції «БЮТ - Батьківщина» у  Верховній Раді України, член партії «ВО «Батьківщина», член комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.

Прийоми громадян проводяться за адресою:

м. Київ, вул. Турівська, 13, каб. 101-в.

(попередній запис за телефонами: (044) 527-70-69).

Адреса для листування: 04080, м. Київ, вул.Турівська, 15.

Також працює «Гаряча лінія» партії «ВО «Батьківщина» 0-800-50-40-40 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України).

Працює пересувна громадська приймальня на базі мікроавтобуса, що здатна виїхати у будь-який віддалений населений пункт, в тому числі дістатися громадянина, у якого є проблеми з пересуванням (інваліди, хворі, люди похилого віку, нужденні тощо).

Діяльність Білоцерківського міського осередку політичної сили «БЮТ-Батьківщина» на окрузі

Як зазначалося у попередньому інформаційному листі, надаємо інформацію про участь міської партійної організації «Батьківщина», очолюваної депутатом міської ради Беркутом Сергієм Григоровичем, у загальноміських заходах міста Біла Церква за період з березня по червень 2011 року.

- 01 травня2011 р. о 12:00  (неділя) - відкриття виставки малюнків учасників дитячої образотворчої студії "Творчість" - "Дитинства чарівна палітра". У заході взяли участь представники партії «ВО «Батьківщина» та депутати фракції «ВО «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді.

- 01 травня 2011 р. о 12:00  - представники партії «ВО «Батьківщина» та депутати фракції «ВО «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді взяли участь у відкритті виставки малюнків учасників дитячої образотворчої студії "Творчість" - "Дитинства чарівна палітра".

- 05 травня 2011 р. о 14:00  (четвер) - відкриття виставки картин до Дня Перемоги "Пам'яті вірні". У заході взяли участь представники партії «ВО «Батьківщина» та депутати фракції «ВО «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді.

- 06 травня 2011 р. голова Білоцерківської міської організації партії                               «ВО «Батьківщина», депутати фракції «ВО «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді привітали жінок – учасниць бойових дій зі святом Перемоги та відвідали з подарунками жінок-ветеранів на дому, художників – ветеранів Великої Вітчизняної війни.

- 08 травня 2011 р. голова Білоцерківської міської організації партії                               «ВО «Батьківщина»,  депутати фракції «ВО «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді брали участь у святкових мітингах біля пам’ятників «Скорботна мати», «Танк», «Літак».

- 9 травня 2011 р. голова Білоцерківської міської організації партії «ВО «Батьківщина» та  депутати фракції «ВО «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді брали участь у святковій ході до парку Слави; привітання ветеранів ВВВ первинними партійними організаціями «ВО «Батьківщина» у 12 мікрорайонах міста.

-  17 травня 2011 року у місті Біла Церква в приміщенні кінотеатру ім. О.Довженка за адресою: вул. Ярослава Мудрого, буд. № 19, з 17 год. 30 хв. до 19 год. 00 хв. було проведено збори з питання ініціювання проведення всеукраїнського референдуму, обрано ініціативну групу, сформульовано питання на референдум.  На зборах було прийнято рішення ініціювати референдум з наступного питання: «Чи підтримуєте Ви заборону купівлі – продажу земель сільськогосподарського призначення і пов’язане у зв’язку з цим внесення відповідних змін до Земельного кодексу України»?

На зборах громада міста підтримала доцільність проведення всеукраїнського референдуму щодо заборони купівлі-продажу землі.

У заході взяли участь депутати фракції «ВО «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді.

- 22 травня в м. Біла Церква відбувся мітинг та покладання квітів до погруддя Т.Г.Шевченку з нагоди 150-ї річниці з дня перепоховання Великого Кобзаря на українській землі. В заході взяли участь депутати фракції «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді.

- 27 травня 2011 р. депутат Білоцерківської міської ради фракції «Батьківщина» Володимир Малюк побував на лінійці в СЗОШ № 1. Він привітав учнівський та педагогічний колектив школи зі святом останнього дзвоника. Було проголошене привітання лідера партійної організації «ВО «Батьківщина» Ю.В.Тимошенко, вручено грамоту від НДУ О.І. Тищенка учню 5-Б класу Дмитру Абрамову за вагомі досягнення у навчанні.

Помічник – консультант депутата фракції «ВО «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді Малюка В.В. Світлана Остимчук побувала на святі останнього дзвоника в школі № 11. Тут також було зачитано привітання лідера партійної організації «ВО «Батьківщина» Ю.В.Тимошенко і також вручено грамоту від О.Тищенка учениці 9-А класу Мирославі Вдовиці за вагомі досягнення у навчанні.

Крім того Малюк В.В. відвідав СЗОШ № 9 та подарував факсимільний апарат.

Помічник-консультант депутата фракції «Батьківщина» Коцела І.А. Ігор Сокол побував у гімназії № 2, де передав подарунок колективу школи – ксерокс–принтер.

01 червня 2011 р. в м. Біла Церква відбувся ряд заходів з нагоди святкування Міжнародного дня захисту дітей. Під час свята відбулися виступи кращих мистецьких колективів міста в музично-розважальній програмі «Дитинства яскравого миті» та ін. У заході взяли участь депутати фракції «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді.

6 червня 2011 р.  депутати фракції «Батьківщина» С.Г. Беркут та  В.В. Малюк привітали журналістів газети «Главная» з Днем журналіста та вручили грошові подарунки.

Депутатами фракції «Батьківщина» у Білоцерківській міській раді проводиться прийом громадян міста Біла Церква.

"По кому вдарить Пенсійна реформа".

Горезвісний проект закону № 7455 від 31.05.11р. був зареєстрований під назвою "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", прийнятий у І читанні 16.06.11 р. на пленарному засіданні Верховної Ради України і ухвалений у ІІ читанні та в цілому як Закон у сесійній залі ВРУ в останній день роботи шостої сесії 08.07.11 року о 2-й годині ночі.

Якщо Президент України не скористається правом вето і  схвалить його власним підписом, цей Закон набере чинності з 01.09.11 року.

Всім відомо, що головним автором концепції Закону і основними рушіями його протаскування у Верховній Раді України є Уряд в особі Азарова та Тігіпка, Президента Януковича, голови ВРУ Литвина, голови фракції Партії регіонів у ВРУ Єфремова, та головного "диригента" парламентської більшості Чечетова.

Саме їхніми зусиллями було відкинуто ще у першому читанні альтернативні варіанти проектів пенсійної реформи від опозиції, а саме: "Проект Закону про єдині принципи пенсійного забезпечення громадян та стипендії працівникам культури, освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення та деяким іншим категоріям осіб" № 7455-1                          від 03.06.11 р. соавтором якого є народний депутат України, член фракції                            "БЮТ–Батьківщина" у ВРУ Павловський М.А. та проект Закону № 7455-2 від 14.06.11 "Про реформування пенсійної системи, забезпечення її фінансової стабільності та запровадження обов'язкової накопичувальної системи пенсійного страхування" народного депутата України, члена фракції "Наша України" Яценюка А.П.

Їхніми зусиллями і шляхом грубих та свідомих порушень цілої низки статей Конституції України у прийнятому Законі закладено основні дискримінаційні норми, а саме:

  1. 1. Для всіх громадян

-    підвищено мінімально необхідний страховий стаж для одержання пенсії за віком з 5 до 15 років (на 10 років);

-    для новопризначених пенсій підвищено нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок з 20 до 30 років та для чоловіків з 25 до 35 років (на 10 років).

-    для призначення пенсії вирішено брати розмір середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а перерахунок пенсії проводити із середньої заробітної плати, з якої призначено (перераховано) пенсію;

-    проводити перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років, тільки після досягнення пенсійного віку;

2.      Для жінок

-    пенсійний вік для жінок, які отримують пенсію відповідно до загального закону, підвищити з 55 до 60 років, починаючи з 1 вересня 2011 року, поступово збільшуючи його на 6 місяців кожного року протягом 10 років;

-    вік для одержання державної соціальної допомоги підвищити з 58 до 63 років.

  1. 3. Для державних службовців, робітників бюджетної сфери, військових та іншіх категорій осіб:

-    обмежено максимальний розмір пенсії до 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1 квітня 2011 року – 7 640 гривень);

-    зменшено розмір пенсії з 90 до 80 відсотків заробітної плати державних службовців;

-    дозволено здійснювати виплату дострокової (за півтора року) пенсії державним службовцям, депутатам, прокурорам, суддям лише непрацюючим пенсіонерам;

-    обмежено заробіток для призначення пенсії народним депутатам, суддям, прокурорам, військовослужбовцям сумою заробітної плати, на яку нараховується єдиний соціальний внесок в тому ж порядку, що і для інших категорій пенсіонерів;

-    працівникам бюджетної сфери (вчителям, медикам, робітникам сфери культури та соцзахисту) встановлено одноразову виплату під час виходу на пенсію у розмірі 10 призначених їм пенсій.

-    підвищено пенсійний вік для чоловіків - державних службовців до 62 років, починаючи з 2013 року (поступово, за 4 роки). Цей вік буде граничним, а продовження перебування на державній службі буде скасовано;

-    збільшено необхідну вислугу для призначення пенсії військовослужбовцям та деяким іншим особам з 20 до 25 років.

-    для військовослужбовців, які звільняються зі Збройних Сил України у зв’язку з їх реформуванням, вислугу збільшено на п’ять років (з 15 на 20 календарних років) для  обчислювання пенсії у розмірі 50 відсотків.

4. Для науковців:

- пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам, призначені достроково,    працюючим пенсіонерам виплачуватися не будуть;

- встановлено, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Пільгові категорії:

5. Для інвалідів.

- збільшено страховий стаж, необхідний для отримання пенсії по інвалідності з 5 до 15 років (на 10 років).

6. Для "дітей війни",  учасників військових дій та ВВВ:

- розміри пільг призначаються та регулюватимуться відповідно до постанов Кабінету Міністрів України за рахунок коштів Державного бюджету України (якщо такі кошти будуть в ньому передбачені).

7.  Для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

- потерпілим від Чорнобильської катастрофи та для тих, хто проживає у зоні відчуження розміри пільг призначаються та регулюватимуться відповідно до постанов Кабінету Міністрів України за рахунок коштів Державного бюджету України (як що такі кошти будуть в ньому передбачені).

- максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

8. Для багатодітних матерів.

- пенсійний вік для жінок, які виховали до восьмирічного віку п’ятох або більше дітей, підвищено з 50 до 55 років, починаючи з 1 вересня 2011 року, поступовим збільшенням на 6 місяців кожного року протягом 10 років.

Важливо!!! Будь-якій категорії осіб, якій пенсія призначена достроково, починаючи з дня  набрання чинності Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", а саме: з 1 вересні 2011 року, працюючим пенсіонерам виплачуватися не буде.

Процедура проходження і прийняття Закону виконувалося за ознаками кавалерійського наскоку з порушенням всіх норм Закону України "Про Регламент Верховної Ради України".

Після прийняття у І читанні вищезазначеного проекту Закону України 16.06.11р. проект було внесено до порядку денного пленарного засідання ВРУ на 07.07.11р.

Всупереч п. 1 ст. 117 Закону України «Про регламент Верховної Ради України» щодо строків надання народним депутатам України законопроектів, підготовлених до другого читання, порівняльна таблиця до ІІ читання проекту Закону України № 7455 "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", що містить у собі 863 пропозиції та поправки на 307 аркушах, та негативні зауваження Головного Експертного та Юридичного управлінь ВРУ, а також профільного Комітету, були роздані депутатам безпосередньо у сесійній залі за декілька годин до його розгляду замість зазначених у Законі про Регламент 10 днів на вивчення, що викликало обурення багатьох із депутатів опозиції, у зв’язку з чим багато хто з них прийняли рішення не брати участь у заздалегідь зрежисованому шоу і тому сектор опозиції у сесійній залі був напівпорожній, та й сектор більшості  налічував менше 150 людей.

Надаючи належне профільному Комітету ВРУ Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, очолюваному народним депутатом України Сушкевичем В.М. (фракція "БЮТ - Батьківщина" у Верховній Раді України) слід зазначити, його титанічну роботу і фаховий підхід до розгляду у непомірно стислий термін такої кількості пропозицій та поправок.

Але під час сесійного засідання 07.07.11 р. всю роботу усього колективу комітету було змарновано технологіями переголосування кожної поправки, врахованої ним (бодай частково). Ініціювання таких переголосувань виходили від керівників фракції Партії регіонів у Верховній Раді України та її Голови Литвина.

Врешті, майже жодної цілком слушної поправки не було враховано, пропозиції про неприйняття чи направлення на повторне ІІ читання були відхилені правлячою більшістю, незважаючи на виключно негативні оцінки суті і якості підготовленого проекту Закону, не тільки з боку народних депутатів України а й, як вже зазначалося, з боку Науково-експертного та Юридичного управлінь апарату Верховної Ради України, що є уповноваженими експертами якості підготовки законодавчих пропозицій.

Тобто влада вчергове продемонструвала суцільне небажання будувати суспільні відносини на основі Конституції України, яку, до речі у схожій спосіб повернули із політичного архіву 90-х. Усі дійства відбуваються за принципом "Так треба".

Особисто народним депутатом Тищенком О.І. було надано 66 поправок до законопроекту стосовно пенсійної реформи, 32 з них було враховано повністю 6 частково та 1 редакційно. Всі запропоновані НДУ Тищенком О.І. поправки базувалися на приведенні окремих положень законопроекту до норм чинної Конституції України та мали суттєві розбіжності з Урядовими напрацюваннями у зв’язку з наступним.

Якщо уряд як суб’єкт законодавчої ініціативи мав на меті обібрати всі категорії громадян під виглядом пенсійної реформи, зокрема шляхом суттєвого зменшення великих пенсій, та пояснював це нестачею коштів у Пенсійному Фонді – то концептуальні підходи НДУ Тищенка О.І. зводяться, навпаки, до підняття нижнього рівня пенсій і скорочення розриву з верхнім, враховуючи реальні фінансові можливості та політичну волю влади щодо розвитку економіки держави.

З такими підходами до розробки проекту Закону кожен пенсіонер відчув би на собі повагу та турботу держави і одночасно було б усунуто конфлікт з положеннями Конституції України. Всі інші рецепти і новації, що було проголошено під час обговорень, як - то суттєве зменшення максимальних пенсій (що врешті й проголосовано) чи обкладення їх надвеликими податками прямо підпадають під порушення ст. 22 Конституції України, можуть бути оскаржені у Конституційному суді України та мають великі перспективи на їх скасування, оскільки саме такі рішення Конституційного суду України за роки незалежності приймалися вже 4 рази.

 

У наступному випуску ми проінформуємо Вас про:

1.   Реакцію влади на депутатські звернення та запити НДУ Тищенка О.І.

2. Корисна інформація: "Які дії треба виконати в разі отримання житлово-комунальних послуг неналежної якості"

3. Різне

Будь ласка, слідкуйте за перебігом подій у чергових випусках Інформаційного листка

народного депутата України Тищенка Олега Івановича.

 

Біографія

Статистика