Хлопчики для «вбиття»

Двотижнева перерва у судовому процесі над Ю.В. Тимошенко з 12.09.11 р. по 27.09.11 р. всіх поставила у глухий кут і навіть найодіозніша представниця Банкової, де готується увесь бруд для придушення опозиції, зробила вигляд, що їй і Януковичу геть невідомо про арешт Тимошенко, який триває півтора місяця (виходить він не цікавиться подіями у державі, а користується лише тим, що сорока на хвості принесе?).

Більше того, вона висловила готовність власними руками удавити того, хто прийняв таке ганебне рішення та підставив Януковича. Вчергове її устами Янукович, вважаючи, що грає з дурниками (а це увесь світ), робить вигляд, що ніхто і ніколи не здогадається, хто ж ті хлопчики для «вбиття», та всі нібито одностайно йому повірили, що він не має і не здійснює жодного впливу ані на слідство, ані на суд.

Нібито Кірєєв сам вирішує, коли «гнати коней» і майже цілодобово товкти воду в ступі, імітуючи судовий розгляд, не звертаючи при цьому уваги ні на які протести захисту, а коли зненацька припинити їх на два тижні.

Було багато версій спостерігачів, чому так сталося, і всі вони доречні, а більша їх частина справдилася, але чомусь ніхто не звернув увагу ще на один момент, характерний для тактики Януковича, коли йому треба запровадити щось підступне та неприйнятне для суспільства. Я б назвав цей прийом «Янукопаузою»… Чому? Якщо спостерігати за злочинними діями сьогоднішньої влади, то алгоритм здійснення всіх злочинів один і той самий. Вкидається ідея, розбурхуються через ЗМІ відповідні інформаційні приводи, провокується звалище і протистояння між прислужниками влади та позицією й іншими опонентами. Далі, незважаючи ні на що (всупереч передвиборного гасла «Почую кожного»), ніким не сприйнята ідея узаконюється або доводиться до передостанньої стадії узаконення, або до практичної реалізації – і от вже після цього робиться пауза – «Янукопауза», що може тривати від кількох тижнів до багатьох місяців, залежно від ситуації, а тим часом висувається інша, ще підступніша ідея, що розвивається за тим же сценарієм для відволікання уваги на неї і прикриття, таким чином, остаточного нав’язування суспільству попередньої ідеї.

Щоб у цьому упевнитися слід згадати проходження у ВРУ та наступне підписання Януковичем Податкового кодексу України, прийняття закону про Червоний прапор, введення пенсійної реформи, намагання ліквідації пільг для 16 категорій громадян проектом Закону 9127 та інші.

Восени взагалі спостерігається «зорепад» з таких абсурдних «ідей», які суспільство, на жаль, рано чи пізно вимушене буде «проковтнути», якщо не зупинить горе-реформаторів.

От і відносно Тимошенко Ю.В. та Луценка Ю.В. критика внутрішня і світової спільноти сягнула у вересні 2011 такого рівня та напруження, що Янукович вчергове вимушений був скористатися своїм улюбленим прийомом.

Йому потрібно було перечекати і тому майже одночасно судові справи проти обох незламних опозиціонерів було призупинено під різними приводами.

Позитив і для переслідуваних звичайно є. Він у тому, що хоч і в умовах СІЗО, але ж надано можливість дух перевести між галопуючими судовими засіданнями та глибше вивчити матеріали відповідних кримінальних справ. Але чи вплине це на рішення суддів? – Є велике питання, бо якщо б не маніакальне бажання розправи Януковича над найяскравішими лідерами опозиції, припинити їх судове переслідування слід було б на самому початку, оскільки обидві справи вщент розсипалися, не витримуючи жодної критики. Ще розумнішим було б їх взагалі не розпочинати.

Тому не треба бути екстрасенсом, щоб передбачити, що Янукович вчергове, застосувавши «Янукопаузу», очікує зручного моменту, коли ущухнуть зайві чи непотрібні для одноосібного володарювання протести та виникне реальна можливість помститися опозиційним лідерам. А тим часом, Вища кваліфікаційна комісія суддів розглядає подання адвокатів Ю.В. Тимошенко та Ю.В. Луценка на дії суддів Кірєєва і Вовка, які нехтують Конституцією, законами та правами людини під час розгляду цих справ. Не залишаться осторонь професійні фальсифікатори – слідчі і прокурори, на яких до закінчення процесу і після нього буде накопичено велику кількість фактичного беззаперечного матеріалу, що дозволить сьогоднішній владі, яка ні чим не гребує, знищити всіх учасників процесу, як колись фашисти знищували полонених, що будували таємні об’єкти. Сумніватися немає підстав, бо сучасна тоталітарна влада в Україні вже неодноразово використовувала такий засіб (Кравченко, Кірпа, Чорновіл і не тільки). Тоді погрози, висловлені чиновницею з Банкової, здаватимуться квіточками.

Чи замислюються над цим ті, хто зараз так вільно торгує власною совістю, професійною честю, сумлінням та людяністю? А куди їм згодом подітися від народного гніву? Чи усвідомлюють вони жахливий стан власного майбутнього? Як із цим далі жити? Що дітям і онукам розповісти?

 

 

 

 

 

 

Народний депутат України                                                                 О. Тищенко

 

Біографія

Статистика