Модернізація України чи бидло – в стойло!?

Чому ані громадян України, ані міжнародну спільноту, судячи по відгуках ЗМІ та Internet сайтів, не переконало у щирості і достовірності щорічне послання Президента України Януковича, проголошене ним 07.04.11р. з трибуни Верховної Ради України?

Мабуть, тому, що за рік своєї діяльності очолювана ним влада продемонструвала стійку звичку оприлюднювати одне, напевне твердо знаючи, що від неї хочуть почути, а робити, частіш за все, протилежне.

Так вже склалося, що влада руйнує довіру до себе своїми діями і вчинками, а утримувати й підвищувати її намагається солодкими обіцянками.

Так само і в цьому посланні, де Янукович стверджує, що:

- у 2010 році взято курс на модернізацію усіх сфер життя, роблячи наголос на: стабілізації, читай брутальному захопленні і узурпації влади: підвищенні конкурентоспроможності держави, в той час як саме за цей рік Україна скотилася на майже останні позиції за основними показниками; верховенстві права, зробивши при цьому всі правоохоронні органи і силові структури прислужницями волі однієї людини (не народу), що діють здебільшого поза межами конституційного і правового поля держави; сильному самоврядуванні, перетворивши останні вибори до місцевих рад у шахрайську наперсткову гру; дисциплінованому і мобільному менеджменті, знищивши будь-яку визначальну та впливову роль Кабінету Міністрів України і непрозоро перетасувавши міністерства та відомства нікому не зрозумілим чином, видаючи це за оптимізацію і скорочення, а насправді сприяючи зростанню апарату чиновників на 47% і далі буде; збільшенні соціальних інвестицій у людський капітал при цьому, навпаки, відверто демонструючи небажання виконувати силоміць протягнуту Партією регіонів через Верховну Раду України нову редакцію Закону «Про оплату праці» і тим самим щомісяця не додаючи працівникам бюджетної сфери від 350 до 1400 гривень, що вкупі з галопуючим ростом цін погіршує і без того низьку купівельну спроможність кожного громадянина в середньому на 42%. Про передбачену законом обов’язкову індексацію навіть мова не йде.

У такий спосіб, як виявляється, Янукович і надалі має намір боротися з бідністю, а вочевидь все робити для того, щоб бідні довго вижити не змогли та не чинили йому зайвих проблем. Може хтось з пересічних громадян і відчув на собі значне підвищення соціальних стандартів та якісно нову інфраструктуру життєзабезпечення, про яку йдеться у посланні Президента, та соромиться в цьому зізнатися, але інформаційний простір, наповнений повідомленнями, знову ж таки зворотного змісту.

- 2011 рік має стати роком створення умов для незворотності модернізаційних змін і, розшифровуючи далі цю тезу, згадує адміністративну і адміністративно-територіальну реформи, не зупиняючись на поясненнях, - що принципово нового і позитивного для населення України ці реформи принесуть, тобто треба розуміти, що реформи відбуватимуться заради реформ, як чергова схема відмивання і виведення в тінь державних, запозичених та інших залучених для цього коштів. А ще буде відкритою можливість позвільняти решту держслужбовців і працівників нелояльних до протизаконних дій сьогоднішньої влади.

Привабливою Янукович вважає і конституційну реформу, вчергове подаючи сигнал суспільству і міжнародній спільноті, що і повноваження Кучми (після повернення до старої Конституції у протизаконний спосіб) його вже не влаштовують, а щоб можливості його особистого впливу у підготовці нової редакції були безмежними, також у протизаконний спосіб створює власним Указом Конституційну Асамблею, не зважаючи на негативне ставлення Венеціанської комісії до такого брутального зневажання законодавчої гілки влади.

Проголошуючи наміри здійснити кроки до якісно нової моделі політичної системи Європейського зразка, не згадує про вщент зруйновані ним демократичні засади суспільного життя, які надзусиллями всього суспільства у надскладних умовах створювалися 20 років поспіль і що тільки за 2010 рік його правління міжнародні рейтинги України за цими показниками зазнавали і продовжують зазнавати краху, падаючи вражаючими темпами (найбільше по свободі слова – на 42 позиції).

Багато говорячи про покращення соціального захисту населення зараз і у майбутньому залишає поза увагою злочинну суть і подальші наміри щодо дій влади за цим напрямком. А вона полягає у збільшенні пенсійного віку на 5 років, додатковому обкладенні податками працюючих при одночасному заволодінні групою наближених олігархів усім попереднім надбанням і землею, розпродажу цього майна, вивезення капіталів у офшорні зони без будь-якого оподаткування.

Обіцяючи підвищення у майбутньому інвестиційної привабливості економіки, жодним чином не згадує про її безпрецедентне падіння у 2010 році, а з введенням нещодавно в дію Податкового кодексу годі про це говорити.

Правильною є стурбованість Президента масштабами корупції та необхідністю створення дієвого механізму боротьби з нею, але саме влада Януковича очолювала корупційні процеси і надихала корупціонерів (своїх, бо для не своїх – Закон і навіть жорстокі покарання поза Законом і Конституцією).

Від намірів черговою реформою зробити кардинальну зміну земельних відносин, тобто запровадити «повноцінний» ринок землі, так і дме черговою провладною корупційною схемою і відвертим бажанням залишити наших громадян ще й без землі. Роздеребанено вже все, залишилася земля і повітря, до якого теж з часом черга обов’язково дійде.

Всі провали в економіці, зовнішній і внутрішній політиці, соціальній сфері, безпеці, обороні тощо видаються за героїчні досягнення, хоч опосередковано (для окремих тем, де неможливо сфальсифікувати цифри чи перекрутити факти) визнаються недоробки, але миттєво перекладаються на попередників, мовляв спадок дістався настільки важким, що відновити всі важливі позиції поки що не вдається.

І хоч це виглядає смішним, бо шалена кількість перевірок і витрати великої купи народних грошей, зокрема на так званий незалежний міжнародний аудит (2млн. 800тис. доларів США - це офіційно), протягом року ніяких господарських помилок чи фінансових зловживань попереднього уряду (Ю.В. Тимошенко) не виявили, нинішня влада байками, подібними вищенаведеним та паплюженням своїх опонентів лише відволікає увагу від власних злочинних дій, які за масштабами не можуть іти ні в яке порівняння з прифантазованими нібито нецільовими витратами Луценка Ю.В., якому інкримінують близько 1 млн. грн. і ніяк не можуть це довести, або незаконними, чого теж ніяк не вдається довести, виплатами пенсій Урядом Тимошенко Ю.В. за рахунок грошей Кіотського протоколу та придбання автомобілів для сільської медицини під державні гарантії.

Тобто Янукович під прикриттям брудної неправди годує суспільство солодкими балачками про світле майбутнє, до якого запрошує пройти через багаторічну темряву замість «покращення життя вже сьогодні», як обіцяв під час кожної з виборчих кампаній.

А під таким прикриттям сьогоднішні можновладці фактично займаються (і дуже цілеспрямовано, масштабно та наполегливо), ось чим:

- знищенням своїх політичних опонентів, щоб у подальшому не було кому проливати світло на їхню безперервну брехню, тримаючи вже більше року за гратами чималу кількість членів попереднього уряду, не знаючи, що на них навішати, щоб при судовому розгляді це виглядало більш-менш прийнятним для навіть власних кишенькових суддів, які мають виконати ганебні політичні замовлення влади, що вже давно визначилася з вироком. Мордують і саму Тимошенко Ю.В., маючи нестримане бажання тримати її на короткому повідку, щоб вона була у них під постійним цілодобовим наглядом, не займалася політичною діяльністю і не брала участі у виборах. Такою сьогодні виглядає свобода для опозиції;

- розкраданням державного майна і всього загальнонародного надбання:

. без конкурсу і невідомо кому продано «Укртелеком» у приватну власність, де навіть голова Держмайна України на запитання народних депутатів України після доповіді з трибуни Верховної Ради України не зміг пояснити переваг покупців та гарантій, що підприємство і його мережі надалі використовуватимуть за призначенням та таємно не перепродаватимуть іншим власникам;

. повернуто на газовий ринок компанію посередника «РосУкренерго», в якій, як відомо, власні бізнесові інтереси мають високо посадовці та керівники силових структур, якими шляхом зради інтересів держави отримано рішення Стокгольмського арбітражного суду про начебто незаконне вилучення у 2009 році Урядом Тимошенко Ю.В. 11 млрд.м куб. газу, заборгованої цією формою російському «Газпрому». Саме внаслідок їхньої особистої зацікавленості за гратами сьогодні безвинно перебуває тодішній голова Державної митної служби Анатолій Макаренко, перший заступник голови НАК «Нафтогаз України» Ігор Діденко та заступник начальника Енергетичної регіональної таможні Тарас Шепитько. Те, що це чистої води корупція з боку сьогоднішніх можновладців, які, використовуючи високі державні посади і зловживаючи службовим становищем, захищають власний неправедний бізнес, не викликає сумніву як і те, що саме вони шляхом брудної помсти знущаються над тими, хто насмілився свого часу зупинити корупційні дії на вищому рівні при шаленій протидії тодішнього Президента, який разом з поплічниками намагався довести, що вартість російського газу, отриманого Україною через посередника «РосУкренерго», набагато нижча за прямі поставки. Саме цей абсурд було ліквідовано та заключено прямий довгостроковий договір між Урядами двох держав, що зламав корупційну схему і за це учасників прийняття і виконання таких рішень зараз карають та ще й вчергове створили у Верховній Раді України заздалегідь упереджену тимчасову слідчу комісію, що складається цілком з «регіоналів», цілеспрямовану на встановлення факту державної зради Тимошенко, тобто корупціонери, таким чином, вже уособлюють нашу державу, і діючі від її імені через кишенькові державні органи правопорядку. Ці махінації на совісті особисто Януковича, оскільки він перебрав на себе всі повноваження і всю відповідальність за державу, змінивши Конституцію і Закон про КМУ.

Так само і з грошима Кіотського протоколу, які не дали корупціонерам свого часу роздерибанити, а спрямували на виплату пенсій. А якщо спитати владу, яким чином у 2010 році використано Кіотські гроші, відповіді не буде так як і по «Міжгір’ю», протизаконно приватизованому Януковичем і про придбання літаків та вертольотів для Президента та щодо будівництва для останніх мережі посадкових майданчиків у заповідних місцях;

. як і «Укртелеком», невідомо кому купкою корумпованих можновладців продано шельф Чорного і Азовського морів з величезними запасами нафти і газу, хоч за Конституцією надра є недоторканим загальнонаціональним надбанням. В той же час нафта і нафтопродукти на внутрішньому ринку не просто дорожчають, - вони летять і тягнуть за собою ціни на всі товари і послуги. Влада виправдовується «об’єктивними» причинами і спадщиною попереднього уряду, війною в Лівії, землетрусом в Японії і всім іншим, що на язик потрапляє, а під цю негідну риторику газ внутрішнього видобутку безсоромно і безпідставно влада зрівняла в ціні з імпортним.

Варто нагадати, що Україна видобуває близько 20 млрд. м куб. власного газу на рік, якого цілком вистачає для задоволення потреб населення, а його ціна за часів минулого Уряду була набагато меншою, що й дозволяло Уряду Тимошенко не підвищувати ціни на газ для населення. Тепер такої можливості немає, бо будь-який газ в одній ціні. Де ці надприбутки, що вилучаються владою з кишень громадян? - здогадатися не важко, але покласти край всьому цьому безладу немає кому, бо це нажаль непоодинокий епізод, а система загальнодержавного масштабу, що свідомо запроваджена владою;

. викрадено у держави Маріупольський металургійний комбінат Ілліча по «класичній схемі», зараз вже контрольним пакетом 98% володіє Ахметов, зв'язок якого з Партією регіонів доводити зайве. За 2010 рік збитки комбінату зросли на 63,7% (418,89 млн.грн), кількість робочих місць скоротилося на 15%, а це означає, що декілька тисяч громадян втратили роботу. Натомість статки Ахматова за той же період зросли у декілька разів. Таке відбувається щоразу, як тільки Янукович приходи до влади. Відчуваєте професіоналізм влади від Януковича?

. найпотужніший хімкомбінат «Рівнеазот», і не тільки, перейшов у власність Фірташа - головного спонсора Президентських сімей та лояльних до них політичних сил.

. гроші, виділені на ЄВРО – 2012, вже роздерибанено між родичами верхівки влади і постійні запевнення, що Україна готується до цієї події начебто з випередженням графіка – черговий блеф. Впевнимося у цьому разом, коли остаточно буде провалено Євро-2012 і списано в утіль, або знову ж таки вкрадено всі забудови, що розпочиналися за цією програмою;

. захопленням усієї повноти влади в державі, щоб всі інші громадяни, хто звичайно виживе, були обслугою створеної цією владою олігархії.

Проекти Законів, що у такий спосіб «укріплюють» владу, вносяться як першочергові, а якщо і не висунуто Президентом таких умов, прислужливі спікери разом з тушкованою більшістю однаково протягнуть їх на одному подиху з повним ігноруванням норм Регламенту Верховної Ради України. Врешті вже сьогодні найвагомішими і найуповноваженішими представниками державної влади є чиновники апарату Президента.

Цим чиновникам не потрібно підтверджувати свій фах, освіту, досвід роботи, тобто вислів Леніна, що: «Кухарка може управляти державою» Януковичем втілюється в наше життя, щоб на законодавчому рівні закріпити те, що вже давно робиться – заповнювати штатні розписи родичами, кумами, наближеними та через них вицьмоктувати бюджетні кошти, які вони отримуватимуть нічого не роблячи, окрім вирішення власних корисних питань. І це теж частка задекларованих адміністративних реформ…

. руйнується освіта, закриваються школи, вищі навчальні заклади;

. нищиться охорона здоров’я;

. принижується і гнобиться інтелект у будь-якому його прояві.

Про все в одній статті не напишеш, але зрозуміло одне, що нові можновладці - це учні Кучми, який нещодавно заявив на допиті у слідчого Генеральної прокуратури: «В гробу я видел ваш закон и вашу Украину. Дурак, что согласился быть Президентом, жил бы себе припиваючи». Це не проста нестриманість роздратованого почесного пенсіонера – це знаковий сигнал суспільству, що йому не Україна потрібна… Його учні пішли ще далі з такою ж філософією. Тож коли вони нас як бидло загонять у стойла, Україну цілком буде розграбовано, розпродано і знищено як державу. Нам це потрібно?

Народний депутат України                                                                      О.І. Тищенко

 

Біографія

Статистика