Порушено кримінальну справу

В порядку депутатського реагування на бійку у стінах Верховної Ради України, коли всупереч заявам, поданим народними депутатами України фракції  "БЮТ - Батьківщина" у Верховній Раді України до Генеральної Прокуратури України про їх побиття представниками Партії регіонів у сесійній залі Верховної Ради України у позаурочний час 16.12.2010 року після  19-00 з нанесенням тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості Генеральною Прокуратурою України було порушено кримінальну справу, але не по суті згаданих заяв, а по факту втручання в діяльність державних діячів з метою перешкоджання виконанню ними службових обов’язків, було оголошено депутатський запит на ім'я Генеральною Прокуратурою України та Голови  Верховної Ради України з вимогою надати пояснення народу України щодо:

1. Невідкриття, за поданими заявами постраждалих, кримінальної справи на конкретних осіб: Волкова О.А., Саламатіна  Д.А., Царьова П.С., Злочевського М.В., Цюрко П.І., що посягнули на життя і здоров'я народних депутатів України Волинця М.Я., Кравчука В.П., Суслова Є.І., Гнаткевича Ю.В., Бондаренка В.Д., Петрука М.М., що є прямим порушенням ст. 37 Закону України “Про статус народного депутата України".

2. Правових підстав для відкриття кримінальної справи за заявою Голови Верховної Ради України Литвина В.М., про перешкоджання роботі ВРУ з огляду на вищенаведене у цьому депутатському запиті.

3. Обмеження 2010 роком прокурорських досліджень з питань перешкоджання роботі ВРУ, натомість, не взяття до уваги згаданих у цьому запиті аналогічних, але більш масштабних подій у попередні періоди.

4. Вибіркового реагування Генеральної прокуратури на порушення законодавства по заявах посадових осіб з пріоритетом у бік представників Партії регіонів.

5. Публічне коментування Генеральним прокурором України Пшонкою В.П. та заступником Генерального прокурора України Блажівським Є.М. версій про нібито допущені порушення з боку народних депутатів України від фракції "БЮТ - Батьківщина" у Верховній Раді України під час подій 16.12.10 року і одночасне категоричне ухиляння від запитання про очевидні факти нападу представників фракції Партії регіонів у Верховній Раді України та їхні насильницькі дії, (це задокументовано відео зйомками), з посиланнями на необхідність ретельних досліджень та експертиз, що є прямим порушенням законодавства.

1.Голова Верховної Ради України Л.М. Литвин у своїй відповіді на згаданий депутатський запит повідомив: "Вимоги, що сформульовані у Вашому запиті й адресовані одночасно Генеральному прокуророві України, Голові Верховної Ради України не враховують ані компетенції адресатів, ані встановлених законом принципів їх діяльності, ані конституційного принципу поділу державної влади та розмежування повноважень між різними органами державної влади."

2. Із попередніх відповідей Генеральної прокуратури України вбачається нестримане бажання влади виправдати учасників бійки з Партії регіонів і звинуватити опозицію, тобто потерпілих. Але слідство триває.

3. Вважаючи, що відповіді на запит розглянуті на неналежному рівні, направлено депутатське звернення Генеральному прокурору України щодо:

1. Правових підстав для відкриття кримінальної справи за заявою Голови ВРУ Литвина В.М. проти потерпілих за нібито перешкоджання роботі ВРУ з урахуванням наданих документів, за якими саме Литвин В.М. такі дії порушенням Закону не вважає;

2.   Обмеження 2010 роком прокурорських досліджень з питань перешкоджання роботі ВРУ і одночасне не взяття до відома згаданих у депутатському запиті аналогічних, але масштабніших, тривалих та більш руйнівних дій у попередні періоди членами фракції ПР, очолюваної тоді Януковичем В.Ф.;

3. Упередженого вибіркового реагування Генеральної прокуратури на порушення законодавства щодо заяв посадових осіб з пріоритетом у бік представників Партії регіонів;

4. Публічного коментування Генеральним прокурором України Пшонкою В.П. та його заступником Блажівським Є.М. версій про допущені, на їхню думку, порушення закону з боку народних депутатів від фракції «БЮТ-Батьківщина» у ВРУ 16.12.10 р. і одночасне упереджене ухиляння від коментування фактів очевидного нападу та насильницьких дій (зафіксованих відеозйомкою) з боку представників Партії регіонів у ВРУ.

Отримана відповідь вражає:

"Установлено, що 21.12.2010 прокуратурою міста Києва порушено кримінальну справу за фактом перешкоджання групою окремих народних депутатів України виконанню Головою Верховної Ради України та народними депутатами України своїх службових обов'язків".

А далі таке: "Приводом до порушення кримінальної справи стало повідомлення по спецлінії «102» до Печерського РУ ГУМВС України в м. Києві та публікації в засобах масової інформації про події, які відбулися 16.12.2010 у сесійній залі Верховної Ради України".

Підставою до порушення кримінальної справи стали матеріали дослідчої перевірки, проведеної Печерським РУ ГУМВС України в м. Києві.

Крім того, прокуратурою міста Києва розслідується кримінальна справа, порушена 28.12.2010 за фактом заподіяння тілесних ушкоджень народним депутатам України: Волинцю М.Я., Кравчуку В.П. та Бондаренку В.Д. (Зверніть увагу "Крім того"  - тобто між іншим).

Кримінальна справа стосовно конкретних осіб (малося на увазі представників Партії регіонів) не порушувалася, оскільки для цього необхідно проведення слідчих дій щодо встановлення осіб, які заподіяли ці тілесні ушкодження, збору та закріпленню відповідних доказів, на підставі яких у визначеному законом порядку слідчий встановлює наявність або відсутність суспільно небезпечного діяння, винність особи, яка вчинила це діяння, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Процесуальне рішення про порушення кримінальної справи щодо конкретних осіб можна приймати тільки після проведення усіх таких слідчих дій з урахуванням оцінки зібраних та належно оформлених доказів в їх сукупності.

Відеозапис подій ще не є доказом у сенсі чинного процесуального закону, оскільки   його   необхідно   переглянути,   скласти   відповідний   протокол, допитати всіх зображених на запису щодо цих обставин, у разі виникнення протиріч в їхніх показаннях провести очні ставки, за необхідності  - відтворення обстановки і обставин подій.

Факти вибіркового реагування ГПУ на порушення законодавства за заявами посадових осіб з пріоритетом у бік представників Партії регіонів не допускалися.

Перебіг досудового слідства у кримінальних справах Генеральною прокуратурою контролюються".

Справді цікаво? Щоб звинувачувати представників "ВО "Батьківщина" достатньо телефонного, повідомлення а відеозапис бійки, що персоніфікує нападників від Партії регіонів потребує ретельного вивчення,  як і аудіозаписи Кучми по справі Гонгадзе.

 

Біографія

Статистика