Контрабанда у грудні 2010 року 40 тис. тонн гречки із державних запасів та майже одночасна міждержавна закупівля з Китаю 20 тис. тонн того ж продукту

Отримавши інформацію про факти контрабанди у грудні 2010 року 40 тис. тонн гречки із державних запасів та майже одночасну міждержавну закупівлю з Китаю 20 тис. тонн того ж продукту, але більш низької якості для нібито стабілізації роздрібних цін на Українському ринку, - направлено депутатське звернення на ім'я Президента України та депутатські запити на ім'я Прем'єр – міністра України та Генерального прокурора України. У своїх попередніх відповідях високо посадовці спираються на великий обсяг проблемних питань, та повідомляють про подовження терміну виконання.

Нагадаю, що отримавши інформацію про факти контрабанди у грудні 2010 року 40 тис. тонн гречки із державних запасів та майже одночасну міждержавну закупівлю з Китаю 20 тис. тонн того ж продукту, але більш низької якості для нібито стабілізації роздрібних цін на Українському ринку, - направлено депутатське звернення на ім'я Президента України та депутатські запити на ім'я Прем'єр – міністра України та Генерального прокурора України повний текст якого надається:

"Про контрабанду у грудні 2010 року 40 тис. тонн гречки із державних запасів та міждержавну закупівлю з Китаю 20 тис. тонн того ж продукту для нібито стабілізації роздрібних цін на Українському ринку "                                  

"10 та 11 лютого 2011 року на багатьох сторінках Internet видань, а саме: "ukr.net", "РБК - Україна", "Newsme", "ВсеКоментарии", "Бизнес и политика", "Наш век" (витяги з коментарів додаються) та інших опубліковано повідомлення члена Міжнародної Асоціації Торгівлі Зерном Анатолія Федьковича про незаконний вивіз гречки за кордони України.

Як повідомляє автор:

- «В грудні 2010 року близько 30-40 тисяч тонн гречки було незаконно вивезено через прикордонні області в Російську Федерацію і Білорусь. А саме – через Луганську, Донецьку, Харківську, Сумську та Чернігівську області».

У публікаціях також зазначено, що: "За даними Мінагропрому, в Україні всього вирощується 134 тисячі тонн гречаної крупи на рік, а споживається 92 тисячі тон. Вивезти попри закон 40 тисяч тонн – це фактично пограбувати державні запаси".

Загальновідомо, що саме в цей час неочікувано різко для наших громадян зросли роздрібні ціни на цей продукт на внутрішньому ринку України.

Уряд, на жаль, не знайшов переконливих пояснень такому феномену і списав цю ситуацію на те, що, цитую: "Уряд у цьому випадку невинний, оскільки він не торгує продовольством, а лише створює умови ринку". Так заявляв Прем'єр – міністр України Азаров М.Я. через засоби масової інформації.

Із заяв Міністра аграрної політики та продовольства України  Присяжнюка М.В. на прес-конференції у м. Вінниці відомо, що для виправлення ситуації із стрибком цін укладено угоду з Китаєм на поставку 20 тис. тонн гречки у 2011 році. Крім того, він заявив, що ситуація з гречкою скоріше політична та інформаційна. А 12.02.11 року вже повідомив через ЗМІ про вжиття заходів АПК щодо розширення сільгоспугідь під посіви гречки, зважаючи на нібито недостатні її врожаї.

Того ж дня Прем'єр-міністр Азаров М.Я. поінформував громадян через засоби масової інформації про укладення ним меморандуму з виробниками, а в телевізійних новинах продемонстрували декілька торговельних закладів, де відпускна ціна на гречку нібито впала, але ж відпуск цього продукту в одні руки обмежений до одного кілограму. Таке, можливо, і було, але вочевидь в окремо взятих торговельних закладах, бо у широкому роздрібному продажу станом на 12.02.11 р. гречка так і не з'явилася взагалі.

Тож постають питання, що цікавлять наших громадян:

1)  Чи можливо було, якщо це дійсно так, контрабандним шляхом вивезти з території України 40 тис. тонн гречки?

Відповідь напрошується сама собою: або наші посадовці в долі з контрабандистами, або чинна влада є цілком непрофесійною та некомпетентною, особливо з огляду на наведені заяви.

2) Проблема виникла не вчора і перші особи держави не могли й не мали права не володіти інформацією про причини її виникнення, зокрема щодо тих, на яких закцентував увагу експерт, але ж не вжили адекватних та рішучих заходів реагування.

Тож постає низка питань: чим займається РНБО? Яка роль СБУ, митної служби, податкової адміністрації та прокуратури? Якщо мова йде не тільки про особливо великі розміри розкрадання майна держави, а і про національну безпеку України взагалі.

3) Де підозрювані та обвинувачувані?

4) Чому немає затримань та взяття винних під варту?

5) З ким укладав меморандум Азаров і про що?

6) Хто і з якою метою весь час дезінформує громадян про відсутність проблеми і наявність у широкому продажу гречки по низьких цінах?

7) Якою має бути відповідальність Уряду в цілому?

8) Хто і яким чином відповідатиме конкретно?

9) До яких непередбачених витрат бюджету і до яких ризиків призведуть вимушені міждержавні закупівлі, хто відповість за нецільове використання коштів наших громадян, адже саме вони наповнюють державний бюджет?

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 15 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу надати конкретні відповіді на питання поставлені у цьому депутатському запиті.

Про результати розгляду депутатського запиту прошу повідомити мене особисто у строк, встановлений чинним законодавством України."

Далі цитую офіційні відповіді вищезгаданих органів влади:

Голова СБУ Хорошковський В.І. повідомляє: "За дорученням адміністрації Президента України Службою безпеки України проведена перевірка фактів контрабанди у грудні 2010 року 40 тис. тонн гречки із державних запасів. Проведеною перевіркою фактів контрабандного вивезення гречки за межі України на виявлено."

У своїй відповіді Прем'єр – міністр України повідомляє про зниження у поточному сезоні виробництва гречки в основних країнах-виробниках, що призвело до суттєвого підвищення цін на крупи гречані практично у всіх державах світу. Запланована закупівля  гречки у Китайської Народної Республіки нададуть можливість сформувати достатні запаси круп гречаних та стабілізувати ринок.

Генеральна прокуратура України повідомила про здійснення нею контролю за перевірками, які проводять Служба безпеки України та Антимонопольний комітет України щодо контрабанди гречки та по фактам безпідставного підвищення цін  на цей продукт.

Вражаюче... право охорон ці органи не тільки своєчасно не виявили злочинів проти громадян а й зараз їх не бачать. Виходить, що ні порушень, ні контрабанди не було? Чому ж тоді виникла ця проблема вперше за 20 років незалежності? Питання риторичне. Якщо нинішня влада заплющує очі на очевидні злочини є всі підстави підозрювати її принаймі співучасником у зраді національних інтересів України.

Ось такі справи.

 

Біографія

Статистика