У вівторок Вищий спеціалізований суд розглядатиме касацію Юлії Тимошенко

25 Чер 2012, 14:57

У вівторок, 26 червня, о 10:00, у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних та кримінальних справ розглядатиметься касаційна скарга захисника Олександра Плахотнюка в інтересах екс-прем‘єр-міністра Юлії Тимошенко на рішення Апеляційного суду м. Києва та вирок Печерського районного суду м. Києва по так званій «газовій справі».

 

Попереднє засідання, яке розпочалося 15 травня, було перенесено через клопотання сторони обвинувачення про присутність Юлії Тимошенко під час розгляду касації.

 

Згідно КПК, присутність засудженої людини під час розгляду касаційної скарги не є обов’язковою.

 

Юлія Тимошенко вже двічі (в травні та в червні) направляла до ВССУ та ГПУ відповідні заяви з вимогою розгляду касацію за її відсутності.

 

Нагадаємо, що у касаційній скарзі захисник Олександр Плахотнюк просить Вищий спеціалізований суд України скасувати Ухвалу апеляційного суду м. Києва від 23.12.2011 року у справі за обвинуваченням Тимошенко Ю.В. та вирок Печерського районного суду м. Києва від 11.10.2011 року, а кримінальну справу проти Юлії Тимошенко закрити у зв’язку з відсутністю в її діях складу злочину.

 

Олександр Плахотнюк вказує на безпідставність рішень судів двох інстанцій, наголошує на численних порушеннях прав Юлії Тимошенко під час досудового слідства, розгляді справи у суді першої інстанції та у апеляційному суді. Зокрема, йдеться про однобокість, незмагальність, необ‘єктивність судових розглядів, позбавлення Юлії Тимошенко права на захист, ознайомлення матеріалів справи, проведення повного досудового слідства.

 

При оформленні скарги захисник керувався ст. ст. 62, 65, п. 8 ч. 3 ст. 129 Конституції України, ст.ст. 5, 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, п. 2 ст. 6, ст. ст. 383-387, 358, 398 КПК України.

 

Захист Юлії Тимошенко вважає затягування розгляду касації штучним, головна мета якого - створення перешкод для розгляду по суті справи екс-прем’єр-міністра у Європейському суді з прав людини.

 

Між тим, Європейський суд вже оприлюднив своє рішення про те, що справа Юлії Тимошенко розглядатиметься за два місяці - 28 серпня.

 

Адреса Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ: вул. Пилипа орлика, 4-а.

 

Біографія

Статистика