Поїздка НДУ Тищенка О.І. до м. Харків з метою відвідування Качанівської жіночої колонії № 54

НДУ прибули до Качанівської колонії об 11-40 та одразу і безперешкодно потрапили до начальника колонії полковника Первушкіна Івана Анатолійовича.Виклавши йому мету візиту і планів щодо перебування, обмінявшись думками НДУ перш за все зацікавилися наступними питаннями:

1. Як сталося, що камери спостереження, що знаходяться у камері, не задокументували випадку втрати свідомості Ю.В. Тимошенко в ніч з 6.01.12р. на 7.01.12р.?

Відповідь: Законодавство дозволяє спостереження за ув’язненими особливо за підслідними, якою є сьогодні Ю.В. Тимошенко, але порядок і спосіб цього спостереження не встановлений, тому незбереження відеозапису не є порушенням, а в данній колонії таке збереження не передбачене.

2.Чому за наявністю відеоспостереження Ю.В. Тимошенко не було миттєво надано адекватну медичну допомогу? З цього питання слід зазначити, що камеру відкрили тільки через 20 хвилин, тиск був 60/40. Реаннімували Ю.В. Тимошенко більше 2-х годин.

Відповідь: Прибуття медиків було забезпечено протягом 4-х хвилин. Вона дійсно втратила свідомість і різко впав тиск. Їй зробили укол, відновили рівень тиску. Все це було зроблено без затримок.

3. На питання Бондаренка В.Д.: чому в такому разі знадобилося терміново її доставляти (у святковий день 7.01.12р.) до міської лікарні і робити обстеження?

Начальник колонії послався на нестачу кваліфікованих профільних спеціалістів та відповідної медичної апаратури і обладнання в умовах колонії.

4. Чи має можливість Ю.В. Тимошенко самостійно пересуватися?

Відповідь: Тільки за допомогою співкамерниці, а під час її доставки до лікарні і назад – за допомогою охоронців і персоналу колонії.

5. Чому, у такому випадку Ю.В. Тимошенко  не надаються споміжні засоби пересування, наприклад інвалідні візки, ходунки чи, на сам кінець милиці?

Відповідь: Розпорядження для надання додаткових засобів має надійти від медичних працівників, але вони одностайно наполягають на недоцільності застосування таких засобів, натомість вимагають від неї постійного підвищення рухливості без будь-якої допомоги.

6. Чи можна дізнатися про подробиці  з вчорашнім інциндентом стосовно лікувального масажу для Ю.В. Тимошенко?

Відповідь: 16.01.12р. на теріторії колонії перебувала дочка Ю.В. Тимошенко, Євгенія, НДУ Шустік О. та Боднар О., а також безпосередньо до неї було допущено її особисту масажистку Ніколаєву. Але Ю.В.Тимошенко не погодилася здійснювати масаж за умов відсутності спеціалізованого столу.

Сьогодні, 17.01.12р. стіл встановлено у камері і у даний час масажистка виконує масаж.

7. Чи залучається Ю.В. Тимошенко до роботи?

Відповідь: Ні, оскільки вона є підслідною слідчого управління СБУ і стосовно неї проводяться слідчі дії. В такому статусі людина не може будь з ким контактувати і увесь час має знаходитися у камері.

8. Як забезпечується температурний режим і режим освітлення в камері?

Відповідь: В умовах цієї колонії температура в камерах підтримується весь час на рівні не нижчому ніж 20 градусів цельсія. Нічне освітлення включено постійно і це передбачено внутрішнім розпорядком для всіх, хто тут утримується.

9. Чи були наміри повернути Ю.В. Тимошенко до Лук’янівського СІЗО м. Києва, як то висвітлювали ЗМІ?

Відповідь: Для етапування засуджених чи підслідних з будь-яких причин (на лікування, для проведення слідчих експерементів, пологів і т.і.) колонії видається наряд відповідним уповноваженим ораном, за яким здійснюється завчасна підготовка документів і з прибуттям за ним транспорту, засуджений або підсудний конвоюється за місцем призначення. Нічого подібного стосовно Ю.В .Тимошенко до цього часу не було.

Після тривалої бесіди і зважаючи на прохання НДУ, начальник колонії надав для супроводження по теріторії колонії свого заступника з соціологічно-психологічних питань, яка провела дуже цікаву екскурсію.

Під час обходу теріторії НДУ з’ясували, що на її території є декілька зон, відмежованих одне від одної додатковою огорожою. Це зона, де знаходяться підсудні, в тому числі і Ю.В.Тимошенко. НДУ звернули увагу на вікна її камери, які на відміну від інших у 3-х поверховому будинку окрім грат додатково затягнуті сіткою з дрібними клітинками. Стало очевидно, що влада боїться повторення випадку, який стався у Лук'янівському СІЗО, коли Ю.В.Тимошенко махала рукою з тюремного вікна і була сфотографована у цей момент, що став історичною подією та цей знімок облетів увесь світ.

Окремою зоною є територія, де утримуються довічно ув’язнені жінки. Їх 20. Зовні це охайний трьохповерховий будиночок, де за інформацією керівництва колонії проживає 3-4 людини в кімнаті, там же вони харчуються і працюють, тобто не мають жлдних контактів з іншими засудженими.

Є зона загального утримання, де знаходиться більшість засуджених і є зона полегшеного режиму, де утримуються засуджені, яких за примірну поведінку направляють на роботу по міських об'єктах.

Основним виробництвом на теріторії колонії є швейна фабрика, де здійснюється пошив в основному військової форми для різних країн, але замовлень недостатньо і начальник колонії просив допомогти.

Кервництвом колонії було запропоновано відвідати старі приміщення утримання ув'язнених і щойно відремонтованих, з урахуванням вимог Європейських стандартів.

Спальне приміщення камери, що розраховане на 7 чоловік, точнісінько таке, як солдатська казарма в армії. Тобто ліжка вряд і між ними тумбочки. Місць для сидіння немає.

Декілька спільних приміщень різної місткості (в данному випадку до 17 чоловік) виходять на загальний коридор, з якого є вхід до душової кімнати, зуміщеної з туалетом. В ній знаходиться дві душові кабіни, унітаз і біде, а також до побутової кімнати з двома столами та 8 стільцями. В цьому ж приміщенні є шухлядка по типу камери схову (для особистого посуду та столових приналежностей) по числу ув'язнених, а також один холодильник середніх розмірів (на більш як 200л місткістю), в якому кожний зберігає власний пакет з передачею. Оце і вся розкіш. Ніяких телевізорів, кондиціонерів та інших наворотів, про які інформує пресса, не спостерігалося.

НДУ відвідали також столову, бібліотеку, релаксаційні кімнати, зимовий сад для психологічної реабілітації, учнівські класи-кабінети, майстерні для вишивання, малювання та інших занять по інтересах.

Визнали нагальною проблемою оновлення бібліотечного фонду та обіцяли зайнятися цією проблемою.

В процесі обходу території колонії НДУ зустрічалися з великою кількістю засуджених, що стояли купками від 300 до 15 чоловік, віталися з ними, спілкувалися та цікавилися умовами їх утримання.

За отриманою інформацією можна зробити такі висновки?

- всі засуджені свідомі того, що на теріторії колонії знаходиться Ю.В.Тимошенко;

- всі їй співчувають, тепло про неї згадують і бажають їй добра;

- ніхто не скаржиться на умови утримання, в тому числі на харчування.

Після обходу НДУ подякували керівництву колонії і покинули її теріторію близько 13-30, бо о 14-00 мали дати пресс-конференцію..

На виході з теріторії колонії НДУ очікувало близько 15 телекамер місцевих ЗМІ, яким вони надали інтерв'ю з питань, що висвітлені вище, а також відповіли на низку запитань щодо подальших намірів нашої політичної сили боротися за лідера і за всіх політично ув'язнених та незаконно затриманих.

Окрім інформації, яку НДУ надали при виході з території колонії, надали більш розгорнуту інформацію, в тому числі по законотворчих питаннях і питаннях більш загального характеру стосовно Ю.В. Тимошенко.

НДУ Тищенко О.І. наголосив на тому, що Ю.В .Тимошенко не тільки протизаконно засуджено, над нею здійснюється постійне свідоме знущання на виконання завдань влади та робиться все для того, щоб викликати у неї незворотні фізичні та фізіологічні розлади, які б привели до її загибелі наче б то у природній спосіб, або принаймні до каліцтва.

На запитання одного із журналістів стосовно «шикарних» умов її перебування у в'язниці, заперечив і послався на інформацію у ЗМІ, що під час етапування з нею ніби то вивезли 12 валіз одягу, в той час як у камері Лук'янівського СІЗО вона перебувала на 14 кв.м разом із ще трьома ув'язненими, то де вона могла зберігати таку кількість особистих речей?

Так і тут, розповсюджуються якісь чутки про отримання передач з 106 найменувань делікатесів, які навіть зберігати в умовах колонії нема де. Окрім того, Ю.В. Тимошенко ніколи не булла жадібною до їжі і її помічники і секретарі мали великі проблеми, щоб примусити її щось з'їсти, а наш національний омбудсмен Карпачова Н.І., яку не можна запідозрити у прихильності до Ю.В. Тимошенко, після відвідання її у Лук'янвському СІЗО проінформувала і владу, і громадськість не тільки про вкрай поганий стан здоров'я Ю.В. Тимошенко, а й про те, що вона схудла щонайменше на 5-7 кілограмів, в той час як Ю.В. Тимошенко ніколи не була повною. То, куди ідуть ці 106 найменувань делікатесів? Питання риторичне.

Після завершення прес-конференції НДУ направилися до голови Харківської обласної ради Кернеса Г.А., щоб з'ясувати принаймні два гострих питання, які довгий час не може вирішити Харківська обласна партійна організація, а саме:

- Чому перед виїздом до Качанівської колонії розпочато ще на початку січня ремонтні роботи, до цього часу не завершено і чому комунальники у будь-який спосіб заважають прихильникам Ю.В .Тимошенко підтримувати її своїми акціями?

- Чому у інформаційному просторі Харкова і області функціонують лише провладні ЗМІ, натомість опозиційні видання і канали придушено у адміністративний спосіб?

НДУ отримали від нього запевнення, що біля колонії все буде завершено до 20.01.12р. та вивільнено проїзди і переходи по вулиці.

 

Біографія

Статистика