Участь народного депутата Тищенка О.І. у загальних зборах жителів села Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинського району Київської області 04.03.12р.

Село Софіївська Борщагівка є одним з найбільш  проблемним у Київській області, де суперечки і  конфлікти між мешканцями і місцевою владою сягають  вищого емоційного апогею. Збори селян було ініційовано  НДУ Тищенком О.І. на засіданні бюро Київської обласної  партійної організації та реалізовано активістами місцевих  партійних організацій за допомогою активістів села з  метою підвести підсумки першого етапу 18 місячної  боротьби за припинення повноважень депутатів сільради  і перевиборів голови сільради, оскільки попередньо у  рейдерський спосіб було усунено з посади, а суд визнав  ці дії законними. Оскільки саме народними депутатами від  фракції «БЮТ-Батьківщина» було вирішене питання прийняття Постанови ВРУ про переобрання сільради і його голови, потрібно було припинити спекуляції опонентів на цю тему.

 

Напередодні зустрічі селянам було роздано більше 2000 запрошень, але депутати сільради, яким загрожує переобрання 27 травня 2012 року та їхні прихильники чи залежні від них люди систематично проводили анти агітаційні заходи та вилучали з поштових скриньок і знищували запрошення та залякували громадян.

04.03.2012 о 14-20 НДУ Тищенко О.І. разом із своєю пересувною громадською приймальнею та системою звукопідсилювання змонтовану на окремому автомобілі, прибули  до будинку Софіївсько-Борщагівської міськради. З часом прибули НДУ Павловський А.М. та Подгорний С.П., а до початку відкриття зібрання о 15-00 прибув наряд міліції і ДАЇ, що поводили себе коректно і обіцяли тільки охороняти правопорядок і спокій, що в подальшому і робили.

На 15-00 селян зібралося небагато (більше 150), але найбільш активних і небайдужих, серед яких були прихильники різних політичних сил, а також ті, хто не віддає переваг жодній політичній силі, в тому числі і колишній голова сільради Денисенко Юрій Миколайович.

Організатори сходу відкрили зібрання о 15-00 промовою мешканки села Побережець С.В., що очолювала ініціативну групу з підготовки цього заходу, адвокат за фахом, член партії «ВО «Батьківщина». В своїй промові вона виклала суть злочинних дій депутатського корпусу сільради за останні 3 роки, їх безпринципність і продажність під час розпаювання та розподілу земель села у протизаконний спосіб, назвавши при цьому конкретні прізвища і посади людей, яких, на її думку, у подальшому не можна допускати до влади. Така її промова викликала нервову реакцію невеликої групи присутніх на зборах депутатів, чиї прізвища вона згадувала у доповіді не кращим чином.

Після закінчення промови Побережець С.В. надала слово НДУ Тищенку О.І.

В своєму виступі НДУ Тищенко наголосив на тому, що:

- рік тому, а саме у березні 2011 року до села Софіївська-Борщагівка завітав НДУ Бондарєв К.А., до якого селяни звернулися з масовими скаргами на злочинну, на їхню думку, діяльність депутатів сільради, що приховують злочин своїх попередників у масштабному і тотальному розкраданні землі, що належить селу,

- НДУ Бондарєв К.А. звернувся до НДУ Тищенка О.І. з проханням втрутитися у ситуацію, оскільки до цього йому вже доводилося вирішувати надскладні питання повернення селянам вкраденої у них землі,

- НДУ Тищенко О.І. нагадав, що з цього моменту його контакти з селянами і реагування на їх проблеми і приватні звернення стали систематичними. Сам він відвідував село близько 5 разів, стільки ж разів надсилав до села свою пересувну громадську приймальню з юристами і фахівцями з відпрацювання звернень громадян,

- за наслідками такої співпраці сотням селян було надано юридичні консультації, а близько 50 з них залишили свої письмові звернення до народного депутата України та на всі з них здійснено відповідні депутатські реагування. Багато питань вирішено, деякі залишено на стадії вирішення,

- що стосується питань загального характеру, то увесь цей рік тривав напружений діалог з владою. Листування з нею становить сьогодні декілька кілограмів паперу і тому, навіть у Internet ці матеріали розмістити проблематично, бо більшість з них не має електронного вигляду.

Однак, ключові документи з цього листування дозволили порушити кримінальну справу проти генерального директора ДП «Науково-дослідницький, виробничий агрокомбінат «Пуща Водиця», що у протизаконний спосіб передав у власність громадянам 236 земельних ділянок, внести 189 протестів прокуратури на рішення депутатів сільради, примусити центральні органи влади і ЦВК звернути увагу на необхідність виправлення ситуації беззаконня і свавілля у сільській раді. Правоохоронні органи не допомагали, на жаль, у намаганнях навести лад і законність закриваючи очі на явні прояви беззаконня. Всі судові позови вирішувалися не на користь селян. Саме тому матеріали було передано до комітету Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування через заступника голови цього комітету, члена фракції «БЮТ-Батьківщина» Подгорного Сергія Петровича. Саме завдячуючи зусиллям і розумінню цієї людини було утворено комісію комітету, яка склалась з народних депутатів України від різних політичних партій і вивчила питання з виїздом на місце. Саме Подгорний С.П. переконав і членів комітету і народних депутатів України у необхідності втручання в роботу сільради шляхом її повного переобрання, саме він є автором відповідної постанови ВРУ.

-  Одночасно інший депутат фракції «БЮТ-Батьківщина»    Бондаренко Володимир Дмитрович викривав усе нові факти  зловживань з землею у агрокомбінаті «Пуща Водиця» і по цей  час тримає це питання на контролі та доводіть до відома  правоохоронних органів. НДУ Павловський Андрій Михайлович  також член фракції «БЮТ-Батьківщина» відвідував збори села  на запрошення селян. Тоді разом з ним ми обіцяли не кинути  селян на призволяще у цій біді і зробили це.

-  Застеріг присутніх від спекуляцій і інсинуацій стосовного того, що «БЮТ-Батьківщина» у ВРУ віддав невелику кількість голосів за постанову про переобрання депутатів сільської ради та її голови, як стверджують глашатаї від інших політичних сил.

-  Нагадав, що у фракції «БЮТ-Батьківщина» сьогодні налічується 103 НДУ, з них 63 голосували, а 40 – ні, тому що останніх не було на місці. Всім відомо, що депутати фракції «БЮТ-Батьківщина» щодня і цілодобово ведуть боротьбу за свого незаконно засудженого лідера Ю.В. Тимошенко. Частина з них перебуває у Харкові, частина у закордонних поїздках, частина у переговорах з іноземними місіями, частина на Хрещатику у наметовому містечку, яке мають увесь час підтримувати і забезпечувати його життєдіяльність.

-  В тому і полягає цинізм подібних заяв опонентів, що для нас ними створюються певні умови для унеможливлення виконання якихось вимог, а потім виставляється на посміховисько те, що ми чогось не робимо. Чого тільки варті повістки СБУ, судів і Генпрокуратури на ім’я Тимошенко Ю.В. за місцем її проживання або за місцем роботи, у той час як вона знаходиться усім їм відомо де, або звинувачення її у неявці в Апеляційний суд в той час, як вона знаходилася у СІЗО під їхнім наглядом і не могла самостійно рухатися.

- Так само розповсюджується інформація про те, що ми все робимо для самопіару, тому наголосив на тому, що ніхто з нас, народних депутатів України фракції «БЮТ-Батьківщина», хто займався питаннями села, навіть не планує балотуватися у відповідному окрузі. В той же час для наших народних депутатів це важливо, щоб усі селяни знали, що цієї маленької, поки що, перемоги, вони домоглися виключно за підтримки нашої політичної сили – партії «ВО «Батьківщина» і її фракції у Верховній Раді України «БЮТ-Батьківщина».

- немає сумнівів, що з усіма цими проблемами присутні зверталися не тільки до народних депутатів України фракції «БЮТ-Батьківщина», а й до представників інших політичних сил. І вони також напевно реагували, співчували, приїздили на сільські сходи, і дуже багато говорили, та ще й під камерами (сьогодні, до речі, немає жодної). Але у який спосіб вони діяли, що вони врешті вирішили? Хай прозвітують так само, як ми звітуємо зараз.

- Головним у досягненні мети – прийняті Верховною Радою України Постанови про дострокові перевибори сільради і сільського голови є Ваш тиск громади села  на державні органи влади, стійкість і вимогливість селян протягом цих 18 місяців і у спеку, і у люті морози. Так треба тримати і надалі, бо все ще попереду. Дії селян можуть бути прикладом того, як громада має відстоювати свої права. За це всім, хто не схибнув, велика вдячність і низькій уклін.

- Щоб не зруйнувати все, що досягнуто з такими труднощами, радимо дуже ретельно підготуватися до цих позачергових виборів, щоб жоден запроданець, або той, хто бачить власний інтерес, не потрапив до складу депутатського корпусу села. Бо нинішня сільська рада є цілком неадекватною, адже її депутати забули, що отримали свого часу довіру від селян і є їхніми представниками. Натомість грабують і розбазарюють сільську землю, сільське майно, грубо  поводяться з селянами, самоізолюються та здійснюють непрозорі оборудки, вдаються до фабрикацій і фальсифікацій.

- Наступним завданням є не помилитися в чергове. Помилки робляться легко і лише громадою, а виправляє потім їх ціла держава із великими труднощами.

- Так було і у м. Києві. Коли Ю.В. Тимошенко стала Прем’єр-міністром України, одним з перших завдань постало політичне питання заміни місцевої влади у м. Києві, і вона і її політична сила домоглися цього, а що в результаті? Кияни знов обрали Чорновецького та його «молоду команду», від яких ніяк тепер не можуть здихатися, а кияни скиглять, і ніхто з них не знає, що з цим тепер робити.

- Побажав мудрості, розуму і натхнення. Жінок привітав з 8 березня.

У своїх виступах НДУ Подгорний С.П., НДУ Павловський А.М., а також члени партії Бебшко О.Ф., Оштук І.І. підтримали основні тези виступу НДУ Тищенка О.І., додавши більш детальну інформацію з цієї проблеми.

 

Біографія

Статистика