Ведмідь у посудній лавці

Саме так себе поводить нинішня влада, тому і підсумки дворічної діяльності вельми не втішні. Хоч команда на Банковій під режисуру «хазяїна» солов’єм заливається на всі лади, вигадуючи та розхвалюючи «успіхи», все одно правди нема куди діти. А правда така:

-         Іде спішне переформування кадрової вертикалі, в тому числі і у вищих ешелонах влади. Це ж не завдячуючи великим успіхам?

Посилюється хаотична метушня на міжнародній арені. Не маючи чітких відповідей на здивування світової спільноти своїми діями, (бо загнала себе власною безкінечною брехнею у глухий кут), влада вдалася до базарної риторики у «дипломатії», пересварилася з усією Європою, США та ще й з Росією… Впевнено заводячи Україну у стан повної міжнародної ізоляції.

-   Виконавча гілка влади в особі Кабінету міністрів розпочавши майже рік тому реорганізацію чиновницьких структур та шляхом власної «законотворчості» повністю зруйнувала систему управління державою, внаслідок чого розрегульовані і належним чином сьогодні не працюють державні системи стандартизації, реєстрації (на рівні єдиних комп’ютерних реєстрів), управління земельними ресурсами, архівної справи, патентування, багато інших.

Переформатування міністерств та інших уповноважених державних органів здійснено не прозоро і незрозуміло, без попередньої підготовки, тому ще й досі переважна більшість чиновників не свідома про межі своєї компетенції та відповідальності, а їх відділення на місцях знаходиться в режимі очікування. Втрата та неконтрольоване знищення первинної документації стали звичайним явищем.

Збільшився бюрократичний апарат і витрати на нього, всупереч задекларованому зменшенню, заради чого все це начебто і робилося.

Наслідки цього безладу перекладаються на громадян. Такою є ціна відсутності протягом двох років програми дій Уряду, без якої за Конституцією і Законами України Уряд не може не тільки існувати, навіть створюватись.

Але що для цієї влади Закон? Вона звертається до нього лише коли потрібно засудити когось з опозиціонерів та і у таких випадках перекручує законодавчі норми як заманеться.

-   В законотворчості з приходом до влади ПР розпочалася і продовжується повна вакханалія. Якщо у парламентах цивілізованих країн проекти законів відпрацьовуються і обговорюються роками, то в нашій Верховній Раді, декілька років без руху можуть знаходитись лише законодавчі ініціативи опозиції, ініціативи ж Президента або Кабміну, по команді зверху, проходять увесь цикл опрацювань, експертиз і обговорень протягом одного сесійного дня - від реєстрації до підписання Президентом. І це незалежно від його обсягів та кількості зауважень, на які взагалі ніхто не зважає. Те, що потім виникає низка проблем із застосуванням таких «художеств» та виникає потреба увесь час такі закони змінювати, схоже нічому цю владу не навчає.

-         З катастрофічною швидкістю відбувається та закріплюється на законодавчому рівні втрата багатовікових надбань і завоювань громадянами свободи, незалежності, подолання злиденності та безпритульності. Суспільство стрімко повертається до середньовіччя.

-         До осіб, що здійснили беззаперечні кримінальні злочини, передбачені законом, покарання чомусь не застосовуються, а раніше засуджені масово амністуються. Натомість для політичних супротивників відшукуються та вигадуються будь-які несунітниці та використовуються неузгодженості і прогалини у законодавстві, а частіше застосовується суцільне беззаконня для зведення рахунків.

-   Законодавчо заохочується здійснення економічних злочинів. Це і штрафи замість тюремного ув’язнення і списання багатомільярдних боргів олігархам, що нахабно крадуть народні кошти.

-         Силові структури використовуються як каральні органи для нелояльної частини суспільства і їх поліцейське призначення щодня посилюється та законодавчо закріплюється.

-         Сама влада вже повністю відділена та ізольована від народу. Замість передвиборчого гасла «Почую кожного», всі звернення, що спрямовуються безпосередньо до Президента паріруються відповіддю, що порушене питання не входить до його компетенції та вказується адреса, куди це звернення відфутболили. Надалі годі чекати жодної конкретики.

У міжнародних стосунках влада торочить теж саме. Але якщо влада (читай Президент) ні в чому не компетентний, то навіщо йому золотий унітаз і персональний вертоліт за державні кошти? А сам він навіщо?..

Навіщо така зграя правоохоронців, що його оберігають і власне від чого?, та ще й на фоні повної втрати боєздатності армії та незахищеності військ  держави від свавілля чиновників, що сидять на рубильниках чи газових кранах.

Владу все більш охоплює політичний аутизм, а Україну і українців міжнародна ізоляція. Так недалеко і до залізного занавісу…

 

Народний депутат України                                                   О.Тищенко

 

Біографія

Статистика