Участь НДУ Тищенка О.І. 8.03.12р. та 9.03.12р. у заходах біля Качанівської колонії №54 м. Харкова

У здійсненні заходу щодо запланованого партією «ВО «Батьківщина» і депутатською фракцією у ВРУ «БЮТ-Батьківщина» під Качанівською колонією з метою привітання Ю.В. Тимошенко з жіночим днем 8 Березня, прийняли участь від 350 до 500 її прихильників не тільки з Харкова, але і з деяких областей України, в тому числі: Одеської, Сумської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Луганської та інших, а також як і планувала фракція – близько 20 народних депутатів України, в тому числі і НДУ Тищенко О.І., що прибув до колонії у призначений час – об 11-00.

Під стінами Качанівської колонії у НДУ Тищенка О.І. відбулася низка зустрічей з присутніми, в тому числі і особистий прийом громадян.

Близько 12-00 приїхали автобуси з делегацією від Київської міської організації партії «ВО «Батьківщина» на чолі з Одарченком Ю.В. – народним депутатом України та автомобіль зі звукопідсилювальною апаратурою. Після декількох виступів народних депутатів України та інших активістів партії «ВО «Батьківщина», народні депутати України зробили спробу пройти на територію колонії, щоб передати торт, подарунок і квіти Ю.В. Тимошенко.

Однак, охоронці пропустили тільки трьох НДУ, в т.ч. Одарченка і Яворівського, які після зустрічі з начальником колонії Первушкіним І.А. швидко повернулися і доповіли, що таку святкову передачу здійснити їм не дозволили, пообіцявши передати тільки букет квітів зі 100 тюльпанів, однак коли НДУ Тищенко О.І. пройшов на територію, всі квіти лежали під парканом…

НДУ Тищенко О.І. потрапив до начальника колонії разом з НДУ      Кальченком В.М., який висловив обурення з приводу обмежень входу НДУ на територію колонії,  що начальник колонії пояснив наявністю внутрішніх інструкцій стосовно забезпечення безпеки  відвідувачів з огляду на контингент засуджених, що перебувають під охороною. Такі пояснення не переконали НДУ, оскільки такі внутрішні документи, якщо вони є, протирічать нормам Закону України «Про статус народного депутата України».

НДУ Тищенко О.І. намагався з’ясувати ще одне принципове питання. Нагадавши начальнику колонії його інформацію, розміщену в Internet про те, що посилюючись на відео спостереження, він стверджує, що Ю.В. Тимошенко Ю.В. не може пересуватися без сторонньої допомоги, то як це узгоджується з офіційними медичними заключеннями лікарів колонії та представників Мінохорони здоров’я про нібито нормальний стан здоров’я Ю.В. Тимошенко і відсутність необхідності у її лікуванні та навіть забезпечення її споміжними засобами пересування?

Не заперечивши надану ЗМІ інформацію, начальник колонії Первушкін І.А. тим не менше уникнув прямої відповіді на поставлене запитання, пославшись на те, що визначення стану здоров’я засуджених не входять до його компетенції. На уточнююче запитання: чому в такому випадку Міністр охорони здоров’я Богатирьова Р.М. стверджує про протилежне? Первушкін І А. заперечив, посилаючись на те, що всі комісії з обстеження Тимошенко Ю.В., в тому числі і за участю іноземних лікарів, утворювалися наказами Мінохоронздоров’я  України. НДУ Тищенко О.І. поставив за мету додатково вивчити це питання.

Наступним запитанням НДУ Тищенко О.І. було: Яка готовність керівництва колонії організувати довготривале (протягом трьох днів) побачення                     Ю.В. Тимошенко з її родичами, що призначене на 9.03.12р.?

Начальник колонії запевняв, що підготовлено окремий номер, спеціально призначений для довготривалих побачень. Умови в такому номері, за його словами, не відрізняються від умов готелю.

НДУ Тищенко О.І. нагадав, що основною проблемою бачить переміщення   Ю.В. Тимошенко з її камери до привабливо обмальованого номеру, адже вже був прикрий випадок, коли Турчинов О.В. прибув на коротке побачення на прохання Ю.В. Тимошенко, однак її в цю кімнату не було доставлено і зустріч було зірвано. Однак Первушкін пообіцяв, що цього разу все буде передбачено, а НДУ      Тищенко О.І. пообіцяв все це перевірити.

Вийшовши на територію колонії НДУ Тищенко О.І. виступив перед зібранням громадян і при цьому наголосив на наступному:

-   Сьогодні було багато виступів і висловлювань під стінами колонії. Переважна більшість з них стосувалася вимог звільнення політв’язнів і, в першу чергу  Ю.В. Тимошенко. Однак сьогодні ми тут зібрались з конкретною головною метою – привітати Ю.В. Тимошенко і засуджених жінок з святом 8 Березня. Тож перш за все запропонував проскандувати «Юля – з святом». Натовп швидко підхопив пропозицію та багато разів пролунало це гасло не менш як 300 голосами.

Далі НДУ Тищенко О.І., посилаючись на щойно проведену зустріч з начальником колонії, звернув увагу на спекуляції влади і її прислужників навколо подій стосовно Тимошенко Ю.В. Вони вдаються до будь-яких маніпуляцій заради того, щоб громадяни України не дізнались правди. Якщо торкнутися стану її здоров’я, то з одного боку тюремники визнають, що Ю.В. Тимошенко самостійно пересуватися не може. В той же час, всі офіційні заключення як тюремних медиків так і чисельних комісій, призначених Мінохоронздоров’я  свідчать про те, що вона повністю здорова і навіть не потребує медичної допомоги та на цій підставі не дозволяють надавати їй споміжних приладів для пересування та продовжують будувати на цій брехні безліч інсинуацій.

Приміром, коли проходили засідання Київського Апеляційного суду (НДУ Тищенко О.І. був присутній на всіх) сторона захисту кожного разу порушувала питання про те, що за Законом судові засідання мають проводитися у присутності обвинуваченої. Але сторона звинувачення посилалася на те, що Ю.В. Тимошенко нібито сама відмовлялася від участі у цих судових засіданнях, хоча таке Законом не передбачено, а навпаки передбачено примусову доставку до зали суду. Тим не менше, у жодному засіданні цього суду Ю.В. Тимошенко участі не брала, що не тільки позбавляло її права на захист, але й таке пряме порушення норм Закону надавало можливість владі не демонструвати саму Ю.В. Тимошенко на телевізійні екрани та приховати її справжній фізичний стан, обдурюючи у такий спосіб громадськість і світову спільноту.

Начальник колонії також уникнув відповіді на запитання НДУ Тищенка О.І.: як можна вважати людину здоровою, якщо за його інформацією Ю.В. Тимошенко самостійно пересуватися не може?

В аналогічний наперстковий спосіб влада маніпулювала інформацією під час її етапування з Київського СІЗО до Качанівської колонії м. Харкова. Тоді усі ЗМІ, ефіри та Internet були насичені спростуваннями будь-яких «чуток» про те, що така акція готується. Більше за інших  офіційно спростовував таку інформацію Міністр юстиції України Лаврінович О.В., якому люди за розрахунками влади, мали обов’язково вірити, оскільки саме цьому міністерству підпорядкована уся пенітиціарна система України, яка і вирішує хто, де і в яких умовах буде відбувати покарання. Але Лаврінович О.В. відверто брехав, бо саме тієї ночі у таємний спосіб Ю.В. Тимошенко було вивезено з Києва до Харкова.

На цьому брехня влади не закінчилася.. Щоб перебити обурення громадян, було запущено інший інформаційний привід з розрахунку на те, що частина громадян буде сприймати цю інформацію негативно. По-перше, було повідомлено, що Ю.В. Тимошенко перевозили з 12 валізами її особистих речей, а по-друге, для неї, мовляв, підготовлено в Качанівській колонії такі умови утримання, що багато пересічних громадян України у своєму житті про них навіть не мріяло.

З вуст головного ката політпереслідуваних, Першого заступника Генерального прокурора України Кузьміна Р.Р. тоді стверджувалося, що камеру оснащено кондиціонером, плазмовим телевізором, ортопедичними ліжками, душем, біде, холодильником тощо.

На перевірку все це виявилося відвертою брехнею, бо внутрішніми розпорядкоми і СІЗО, і колонії встановлене жорстке обмеження по видах і кількості речей, які може мати при собі затриманий чи засуджений, а до Ю.В. Тимошенко ці вимоги слід помножити на два, та й зберігати таку кількість речей просто нема де.

Стосовно стверджень Кузьміна Р.Р., НДУ Тищенко О.І. особисто мав можливість упевнитися в тому, що це цинічна брехня.

17 січня цього року НДУ Тищенко О.І. одним з перших НДУ від фракції   «БЮТ – Батьківщина» відвідав цю колонію і на його прохання та з дозволу начальника колонії Первушкіна І.А., йому було продемонстровано блок утримання засуджених абсолютно аналогічний тому, в якому утримують Ю.В. Тимошенко. Виявилося, що це окрема спальня на 7 металевих ліжок зі звичайними матрацами  і 7 приліжкових тумбочок цілком казармового зразка. Двері такої спальні виходять на загальний коридор. На той же коридор виходить ще декілька спалень на 7 і на 4 спальних місць З того ж коридору є вхід у душову кімнату суміщену з туалетом. В цій кімнаті дві душові кабіни, один унітаз! та одне єдине біде! (на більш як 20 жінок!!!).

Холодильник місткістю не більше 200 л також один на всіх. Ніякої телевізійної техніки, кондиціонерів чи чогось іншого з хворобливих фантазій Кузьміна Р.Р. помічено не було. Але це все було потім і без жодних можливостей висвітлити у всіх ЗМІ, бо хто повірить, що офіційні заяви вищих посадових осіб Генеральної прокуратури є суцільною брехнею?

Маніпулюючи інформацією влада так само знущається над Ю.В. Тимошенко, свідомо вбиваючи її.

Начальник колонії Первушкін І.А. цього разу запевнив НДУ Тищенка О.І., що персонал колонії ретельно виконує всі рекомендації лікарів, щоб, мовляв, допомогти Ю.В. Тимошенко, а на питання: А якщо медики надають рекомендації як послідовно її вбивати? Первушкін І.А. відповіді не надав. На переконання НДУ Тищенка О.І., Ю.В. Тимошенко зараз знаходиться у дуже небезпечному оточенні, якому вірити неможливо.

Тому, не зважаючи на запевнення начальника колонії Первушкіна І.А., що зустріч родичів з Ю.В. Тимошенко відбудеться без проблем, не могла сприйматися без сумнівів, і НДУ Тищенко О.І. пообіцяв залишитися в Харкові ще на один день, щоб пересвідчитись у тому, що таке довготривале побачення (протягом 3-х днів) буде влаштовано і відбудеться без проблем.

Основний біль у оточення і прихильників Ю.В. Тимошенко викликає те, що вона піддається усім цим стражданням цілком безневинно. Тому в даний час головним завданням ми вважаємо звільнення Ю.В. Тимошенко і будемо за це боротися, якщо навіть буде потрібним ліквідувати режим Януковича. Юлі – волю! Присутні підхопили і багаторазово проскандували «Юлі – волю!».

Представники Київської міської партійної організації «ВО «Батьківщина» запустили повітряні кульки з банером «Юлі – волю!». на цьому захід було завершено.

9.03.12р. НДУ Тищенко О.І. прибув до колонії о 9-00.З часом підтягнулись ще деяка кількість людей. Всього в цей день було близько 30 чоловік. Поспілкувавшись з зібранням О.І. Тищенко пройшов на територію колонії, маючи намір зустрітися з начальником Первушкіним І.А., щоб з перших вуст дізнатися чи виконав він свої обіцянки, що надав під час зустрічі 8.03.12р. з приводу забезпечення зустрічі і подальшого спільного перебування родичів з Ю.В. Тимошенко, однак з інформації заступника начальника колонії дізнався, що родичі ще не прибули, але все підготовлено для їхнього розміщення і на них чекають.

Донька Ю.В. Тимошенко Євгенія прибула близько 10-00, мати не прибула. Одразу Євгенія не зайшла на територію колонії, лише охоронці Ю.В. Тимошенко занесли її речі. Сама вона чекала в автомобілі на прибуття НДУ Власенка С.В., щоб з ним додатково порадитися та зайти на територію у його присутності. Близько    11-00 прибув Власенко С.В. і після нетривалої зустрічі з Євгенією тет-а-тет, вони вдвох пройшли на територію колонії і попрямували до місця розташування родини на час зустрічі. Близько години по тому НДУ Тищенко О.І. знову зайшов на територію колонії для зустрічі з її начальником, та помітив, що саме у цей час він прямує до прохідної, де його очікувала також група журналістів. Після інтерв’ю ЗМІ він підійшов до НДУ Тищенка О.І., привітався, був здивований, що той затримався у Харкові та запевнив, що усе зроблено так як він обіцяв учора ,в тому числі Ю.В. Тимошенко переміщено у приміщення довготривалого побачення до доньки Євгенії та вживаються заходи до залучення мами Ю.В. Тимошенко до цього побачення. На цьому візит НДУ Тищенка О.І. до Качанівської колонії близько 13-00 було завершено.

P.S. Окремі громадяни дуже глибоко і ретельно вивчили газові питання та діяльність Тимошенко Ю.В. взагалі, щоб зрозуміти сутність її звинувачень і  наводили своє бачення того, що сталося. Громадянин Виненко з Полтави навіть у письмовій формі виклав своє тлумачення (див. додаток №1 та №2).

 

Біографія

Статистика