Участь НДУ Тищенка О.І. у конференції-форумі з відновних практик 19.03.12р.

Місце проведення: м. Київ, вул. Хрещатик, 2 (Український дім)

Організатори: Український центр Порозуміння за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва.

Учасники: міжнародні та українські експерти, представники органів влади і правової системи України, місцевого самоврядування, громадських організацій, соціально-відповідального бізнесу, ЗМІ та активні громадяни, що зацікавлені у розвитку безпечного оточення.

Запрошені: Голова комітету ООН з прав дитини Ж. Зерметен, народні депутати України Тищенко О.І.; представники КМУ; АП.

Всього присутніх: 84 чоловіка.

Дводенну конференцію-форум (19-20.03.12р.) присвячено історії, досвіду і перспективам застосування в Україні відновних практик у громадах, в тому числі медіації, але з акцентуванням особливої уваги на формуванні безпеки у громаді і перш за все серед молоді, малолітніх і неповнолітніх.

Тези доповіді НДУ Тищенка О.І. щодо медіації в Україні на заключній конференції-форумі «Творимо безпечну громаду разом»:

Шановні присутні! Дозвольте привітати Вас з визначною подією не тільки для цього зібрання, але і для нашої держави вцілому, де безпека її громадян знаходиться сьогодні не на вищому рівні. Навпаки, спостерігаються негативні тенденції щодо кількості і тяжкості правопорушень. Особливе занепокоєння викликає стан порушення встановлених норм суспільного життя у молодіжному середовищі, а також серед неповнолітніх і малолітніх.

Правоохоронні органі перевантажені скаргами та справами, у тому числі і дріб’язковими, адже тільки ці органи уповноважені державою здійснювати оцінку і відповідні реагування на всі без виключення правопорушення, в той час як у всьому цивілізованому світі широко застосовується система відновних практик, однією з яких є медіація.

Зважаючи на те, що мене як народного депутата України дуже цікавить і непокоїть ця тема, я із великим задоволенням прийняв запрошення організаторів вашого форуму. Щоб було зрозуміло, що це не просто слова, інформую вас про те, що у 2011 році я вже двічі реєстрував у Верховній раді України проект закону «Про медіацію в Україні». Провести такий закон поки що не вдалося. Попередня редакція, що була зареєстрована, пройшла всі процедури і експертизи з позитивними результатами. Під час обговорення у сесійній залі також не було негативних виступів. Тим не менше законопроект голосів не набрав та був відхилений. Але найближчим часом ми маємо намір, тепер вже разом з народним депутатом України, першим заступником Голови комітету з питань правосуддя Кармазіним Юрієм Анатолійовичем зареєструвати чергову версію, з урахуванням всіх корисних зауважень. До підготовки цього проекту Закону, як і до попереднього, долучено кваліфікованих медіаторів, що мають атестації і акредитації багатьох Європейських країн, та, у межах дозволеного українського законодавства здійснюють певну практику в Україні, але їх діяльність дуже потребує законодавчого врегулювання медіації.

Більшість членів нашого авторського колективу в тому числі і організатори цього форуму, яким я дуже вдячний, також присутні в залі, і якщо буде на то ваша воля і можливість за регламентом, вони презентують присутнім останню, ще не зареєстровану версію проекту Закону «Про медіацію в Україні», копії якого у кількості 20 примірників надано до робочої президії і має вистачить на всіх бажаючих.

На цьому зібранні, в порядку громадського обговорення, ми прагнемо дізнатися вашу оцінку, ваші зауваження і пропозиції, які готові врахувати.

 

Біографія

Статистика