Інтерв’ю московському радіо «Комерсант ФМ» 11.04.2013 р. стосовно чергового засідання Київського районного суду м. Харкова з обвинувачення Ю.В. Тимошенко по справі «ЄЕСУ» (по телефону в прямому ефірі)

1. Кореспондент:

Чи можете Ви надати нашим слухачам інформацію про засідання суду 12.04.2013 р.?

Відповідь:

У мене нажаль немає, на цей час, інформації щодо доставки Ю.В. Тимошенко до суду. З інших питань не заперечую відповісти.

2. Кореспондент:

Поясніть будь ласка сутність цих судових засідань. Чи є в них політична складова?

Відповідь:

Всі судові процеси, що відбуваються в Україні над Ю.В. Тимошенко: Ю. Луценко та іншими лідерами опозиції, чи членами Уряду Тимошенко Ю.В. та їх посадовими особами – від початку до кінця є політичними замовленнями влади і особисто Януковича.

Ніхто в світі не може второпати які є юридичні підстави для кримінальних переслідувань цих людей. Є вже низка офіційних заключень міжнародних організацій про вибірковість правосуддя і політично вмотивовані вироки. Є навіть рішення Європейського суду стосовно Луценка, яке Янукович вимушений був виконати, але у надто дивний спосіб. Тим не менше влада продовжує свої знущання над опозицією і ставить собі за мету знищити її, залишивши тільки для кишенькових опонентів, щоб створити видимість демократії.

3. Кореспондент:

Чи може статися так, що в суді розсиплються звинувачення Ю.В. Тимошенко і її виправдають?

Відповідь:

Всі кримінальні справи, що влада порушила проти Тимошенко Ю.В. є заздалегідь безпідставними: і по газових контрактах, і по кіотському протоколу, і по автомобілях для сільської медицини, і по ЄЕСУ, а тим більше по справі вбивства Щербаня.

Жодного звинувачення суди і Генеральна прокуратура довести не здатні, але всі їх висновки і вироки підтасовуються під вказівки і замовлення Януковича, бо Тимошенко Ю.В. на волі – це його політичне небуття.

Саме тому, відчуваючи, що Європейський суд, який має невдовзі розглянути справу Ю.В. Тимошенко, з майже стовідсотковою вірогідністю винесе позитивні вироки, влада намагається вплутати її у інші вигадані Генпрокуратурою історії, щоб у разі, якщо Янукович вимушений буде, під тиском Європи, звільнити Ю.В. Тимошенко, то до цього часу будуть напрацьовані її звинувачення чи підозри з інших епізодів, а це дозволить, за нашим законодавством тримати Тимошенко Ю.В. і далі за гратами. І далі грати у таку гру з Європою та із світовою спільнотою Янукович ладен до безкінечності.

Саме тому суди вибірково розглядають матеріали і тільки такі, що містять обвинувальний уклін, якщо навіть вони сфальшовані, чи сфабриковані. Так само заслуховуються свідки – тільки ті, яких бажає Генеральна прокуратура. Скажімо по справі вбивства Щербаня, у першу чергу заслуховувалися бандити 90-х, у яких не тільки крадіжки майна у величезних розмірах, а й кров людська на руках і які були засуджені, але за надавання показів проти Тимошенко Ю.В. їм надають певні преференції – звільняють від відбування покарань, повертають награбоване майно і таке інше. Натомість, оскільки останній свідок – компаньйон Щербаня не повідомив суду нічого «цікавого» та очікуваного, а навпаки його прокази свідчать про непричастність Ю.В. Тимошенко до цієї чисто Донецької розправи, наступного ж дня у нього відібрали судом 29 га землі. І це людина яка, пліч опліч робила з Є. Щербанем усі бізнесові справи, в той час як вищезгадані бандити надавали свідчення на основі власних припущень або переказів з чужих слів, причому виключно тих, хто засуджений за кордоном і не може бути допитаний (Лазаренко, Криченко) або тих кого немає в живих.

Так само і по ЄЕСУ. Протягом минулого року, коли я ще був народним депутатом України VI скликання, від самого початку відновлення, закритої Верховним судом України ще у 2000 році, за листом Вашого екс-міністра оборони Сердюкова (взагалі беззаконня!!!) кримінальної справи по ЄЕСУ, я був присутній на всіх засіданнях суду у м. Харкові. Можу поділитися своїми враженнями, як безпосередній спостерігач. Це чергове судилище влада перетворила у гру з законодавством. З одного боку Вона робить усе, щоб не доставляти Ю.В. Тимошенко до зали суду, хоч Ю.В. Тимошенко не заперечує проти розгляду справи без неї., адже це дозволяє Закон, з іншого боку кожного разу судове засідання, що триває не більше 10 хвилин, переноситься на іншу дату, мовляв з вини Тимошенко Ю.В., яке не з’явилася!!! на чергове засідання. Для чого це робиться? З одного боку влада усвідомлює, що справа стовідсотково провальна і тому не зацікавлена у її розгляді по суті. А з іншого боку, владі потрібно тримати Тимошенко Ю.В. під впливом шантажу та мати весь час такий собі подразнювач і інформаційний привід для суспільства і світової спільноти, мовляв Тимошенко Ю.В. злочинниця, однак увесь час ухиляється від відповідальності перед Законом. Але зважте самі, як це може бути, коли людина ув’язнена і є практично безправною.

Саме тому ми протестуємо і опозиція 12.04.2013 р. влаштовує чергову акцію в м. Харкові, яку влада планує не дозволити провести.

Відчуваючи свою слабкість і страх перед Тимошенко Ю.В. та не будучи впевненою, що справа ЄЕСУ спрацює чи навіть справить очікуване враження, влада вдалася до подальшого посилення тиску, шантажу і залякування Ю.В. Тимошенко вигадавши її ніби то причетність до участі у справі вбивства є Щербаня. При цьому, терміново видала бажане за дійсне оголосивши на весь світ вустами Генерального прокурора України, що обвинувачення є цілком доведеним і вироком суду має бути довічне ув’язнення. Тобто Генеральний прокурор заздалегідь надиктував зміст майбутнього вироку, що це є прямим завданням Януковича, можна не сумніватися, як немає сумнівів і в тому, що всі вироки готуються в адміністрації Президента України і лише озвучуються судом.

З вищенаведеного випливає, що на сьогоднішній день доля для Ю.В. Тимошенко вже уготована. Розгляд у суді – це формальна процедура і за будь-яких умов суди будуть підганяти, за допомогою Генеральної прокуратури України, цей процес під заздалегідь визначений результат, тому годі сповідатися на справедливий суд в Україні, особливо стосовно Тимошенко Ю.В. Ми ж сповідаємося тільки на народну мудрість його протестні настрої і на рішення Європейського суду, які вимушена буде виконувати влада Януковича.

 

О.І. Тищенко

 

Біографія

Статистика