Інтерв’ю московському радіо «Комерсант ФМ» 30.04.2013 р. стосовно рішення Євросуду щодо незаконності арешту Ю.В. Тимошенко

1. Кореспондент:

Якими є Ваші очікування щодо реагування української влади на щойно оприлюднену інформацію про визнання Європейським судом з прав людини незаконним арешт Ю.В. Тимошенко?

Відповідь:

Для мене і для усієї нашої політичної сили це приємна новина, але для влади Януковича вона не може бути приємною, бо він боїться конкуренції Тимошенко Ю.В. більш за все на світі і звичайно буде до останнього, за допомогою своїх поплічників вперто вишукувати будь-які аргументи і засоби, щоб не випустити її на волю.

2. Кореспондент:

Невже такий високий шанс так і не буде реалізовано?

Відповідь:

Рішення Євросуду передбачає його оскарження протягом трьох місяців і Янукович, перш за все, обов’язково використає увесь цей час на пусті розмови навколо цього, не допускаючи прийняття основного рішення, якого від нього чекає увесь цивілізований світ. Цю його тактику вже розпочато. Це і поїздки по Європі Міністра МЗС Кожари і одіозного заступника Генерального прокурора Кузьміна, з недолугими виправданнями дій патрона, і вилазки секретаря РНБО Клюєва та першого віце-прем'єр-міністра Арбузова до Брюсселя з намаганнями прибрати з проекту договору про асоціацію питань пов’язаних з Ю.В. Тимошенко і політична вистава у вигляді засідання комісії про помилування, яка начебто ніяк зібратися не могла, то кінець-кінцем прийняла рішення не рекомендувати Президентові милувати Ю.В. Тимошенко.

Хоча за законодавством України Президент не зобов’язаний керуватися цими рекомендаціями, у ЗМІ було наголошено на тому, що наступне засідання з цього питання, якщо з’являться такі клопотання, може відбутися не раніше ніж через рік.

Звичайно, щоб затягнути час рішення Євросуду буде оскаржене, а тим часом будуть відбуватися схожі події, щоб максимально дискредитувати Ю.В. Тимошенко і зомбувати суспільство переконаннями в тому, що немає, мовляв жодної можливості виконати рішення Євросуду.

Тим не менше Янукович залишився тепер на одинці з проблемою Ю.В. Тимошенко, оскільки всі запасні кримінальні справи втратили актуальність: розсипається справа про її причетність до організації вбивства Є. Щербаня, не зрушується з місця справа ЕЄСУ, бо навіть влада не бачить як її реанімувати в залі суду, справи по Кіотському протоколу і автомобілях сільської медицини не передаються до суду бо там немає чого передавати, оскільки доказова база по них відсутня геть зовсім.

Тому ми впевнені, що під тиском девальвації всіх обвинувачень Ю.В. Тимошенко та відповідних рішень Європейського суду, Янукович невдовзі (до осені, інакше не бачити Україні угоди з ЄС) вимушений буде прийняти рішення про звільнення Ю.В. Тимошенко, неважливо у який спосіб, чи то через рішення суду, чи то шляхом закриття справ Генеральною прокуратурою, чи то шляхом помилування. Інакше з ним у подальшому ніхто в світі не наважиться мати справу.

Ми з нетерпінням чекаємо цього часу і сьогодні це головна наша мета – відстояти свободу нашого лідера.

P.S.: Вже почалося… Янукович чкурнув на святковий відпочинок і до його завершення (не раніше середини травня) йому буде не до Тимошенко, і не тільки. Всі проблемні і загальнодержавні справи почекають… Таке собі випадкове співпадіння.

Тим часом, інформаційний привід наданий Євросудом вже обцмоктується регіоналами. Першими відреагували ГПУ і МЗС і, як водиться, В. Олійник та Чечетов. Кожен з них навипередки пропонує рецепти і «підстави» як не виконувати це рішення. Янукович, як за звчай, спостерігатиме з засідки без коментарів, а оскаржувати рішення Євросуду, залежні від нього клерки, від імені держави, будуть в останні дні відведені на цю процедуру (а це кінець серпня).

Те, що Янукович раніше обіцяв не подавати апеляцію і виконати буь-яке рішення ЄСПЛ, можна не брати в рахунок, бо йому, як затятому брехуну, жодна поважаюча себе людина не вірить і не довіряє.

На розгляд апеляції потрібно буде ще кілька місяців, а там може вигадають нові обставини, що буцімто, не дозволяють задовольнити прийняті рішення. Отак і будуть тягнути кота за хвіст, що ми вже неодноразово спостерігали. Тому вважати рішення Євросуду урочистістю справедливості – зарано. Попереду велика боротьба за це, але зроблено черговий дуже важливий крок.

О.І. Тищенко

 

Біографія

Статистика