Фарс Януковича

Черговий фарс влади Януковича у протистоянні здоровому глузду.

 

Незважаючи на цілком провальні свідчення допитаних бандитів по справі Є. Щербаня, відверте небажання влади дотримуватися процесуальних норм Кримінального кодексу України (не доставка Ю.В. Тимошенко на судові засідання, приховування від її захисників ключових матеріалів справи, нехтування матеріалами адвокатів, відмова у допиті всіх свідків і вищих посадових осіб того часу, які володіють інформацією про підготовку та здійснення вбивства Є. Щербаня, відсутність будь-яких прямих доказів тощо), вчергове стаємо свідками ганебних, але прогнозованих фабрикацій і фальсифікацій.

Від самого початку цієї метушні було зрозуміло, що прокурорські фантазії і «винаходи» з’явилися не 16 років тому, а саме у той час, коли ГПУ, як головний підрядник Януковича у знищенні Тимошенко Ю.В. – політика, стрімко втрачає упевненість у переконливості доказової бази щодо раніше сфабрикованих справ.

Адже самі фальсифікатори визнають, що інформація, отримана ними в ході попереднього слідства і допиту у 2013 році «ключових», на їхню думку, свідків, повністю збігається з їхніми показами у далекому минулому, особливо це, за їхніми твердженнями, стосується Кириченка. Тоді виникає питання: «Чому протягом 16-ти років ці свідчення не були підставою навіть для підозри, а тільки зараз виявилися «беззаперечними доказами» в офіційному обвинуваченні Ю.В. Тимошенко?».

Відповідь, як на мене, дуже проста. Конче потрібно давати Європі чітку відповідь щодо протизаконного арешту Ю.В. Тимошенко за результатами рішення ЄСПЛ. Часу на це відведено вкрай мало. Єдина надія на апеляцію, але за визнанням Мін’юсту України апелювати немає що і скоріш за все навіть формально держава Україна не в змозі буде подати апеляційну скаргу на рішення ЄСПЛ. А відтак потрібно його виконувати, за чим наполегливо слідкує Європа, майже щодня у той чи інший спосіб, натякаючи українській владі на необхідність скорішого адекватного реагування.

Не залишається непоміченим гробове мовчання Януковича з цього приводу. Він взагалі не здатен оперативно реагувати на події в державі, а у випадках, коли потрібно пояснити громадськості і світовій спільноті власні вчинки, що облишені елементарної логіки та правових підстав – зазвичай втрачає дар мислення. Може тільки через своїх поплічників викинути якісь версії та подивитися як ці версії лягають на сприйняття аудиторією. У такий самий спосіб неодноразово оприлюднювалися через ЗМІ «думки» про гуманні розмірковування гаранта, як звільнити Ю.В. Тимошенко на «прохання» Європи, не посягаючи, мовляв, на конституційну самостійність «об’єктивної» української судової влади. Одним з варіантів таких розмірковувань передбачалося відпустити Ю.В. Тимошенко на лікування до Німеччини. Вочевидь, щоб у подальшому створити проблеми щодо її повернення і у такий спосіб зробити її вимушеною вигнанкою, що було б рівнозначним довічному ув’язненню.

Тема широко обговорювалася в українських ЗМІ і особливо в мережі Інтернет, але не тільки. Навряд чи держави ЄС не замислювалися над тим самим, бо недарма офіційні представники європейських держав зустрілися днями з Ю.В. Тимошенко у її харківській катівні і запропонували їй саме такий варіант, а після зустрічі доповіли пресі, що Ю.В. Тимошенко на цей варіант не погодилася і не погодиться за будь-яких обставин, бо вона переповнена рішучістю домагатися справедливих судових рішень і повноцінної участі у політичному житті України. Іноземні відвідувачі відзначили при цьому її незламний бойовий дух та рішучість діяти і сподіватися на громадян України та міжнародну спільноту.

Саме це, на мій погляд, вкрай роздратувало нашого мовчазного гаранта і тому саме зараз він через ГПУ викинув черговий залякуючий меседж. Йому незрозуміло, чому Ю.В. Тимошенко досі не зламалася і не встала перед ним навколішки, благаючи помилування, на що він неодноразово особисто натякав.

26.05.13 р. Тимошенко Ю.В. відвідали також офіційні спостерігачі від ЄС: Кваснєвський і Кокс. Зміст їхньої розмови з ув’язненим лідером опозиції не оприлюднений, але зрозуміло, що місія ЄС опікується одним і тим самим питанням, як допомогти Україні, обтяженій особистими забаганками можновладців, гідно вийти із ситуації, в яку останні завели державу, що прагне до європейської перспективи. Маємо спостерігати черговий фарс влади Януковича у протистоянні здоровому глузду, ознаками чого буде різке підвищення активності виконавців найганебнішого політичного замовлення.

 

 

Біографія

Статистика